Kanin iFokus

Kanin

Etikettbilder
Läst 400 ggr
J-Parnebo
0

Bilder

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

**hej , jag älskar att se andras kaniner. kan alla som har en kanin skicka bilder på den ? Och skriva lite om den ? :D
Räcka ut tungan
 Jag har en bild på min kanin som heter Herman, han är 2 år och är en hermelin :) jätte snäll, men inte den som ligger och gosar i ens knä .
**

[Niike]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

#0 Vilken vacker färg! Jättesöt!

Först ut av mina kaniner är Niike. Han är en dvärgvädurskorsning, drygt 2 år och svart manteltecknad. Han är jättesnäll och go, pigg och nyfiken. Älskar att vara ute och skutta i selen, och morot är hans favoritgrönsak. :)

[Niike]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#2

Sen är det Fia. Hon är en 5:årig Löwen och färgen är svart otter. Hon är en bestämd dam, men verkligen jättekelig. Man kan sitta och klappa henne hur länge som helst. Hon älskar också att få springa omkring i selen, och tar gärna några glädjeskutt. Hon tycker väldigt mycket om torkat bröd.

[Niike]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#3

Sist ut av mina kaniner är Alpha. Hon är en Fransk Vädur på bara 10 v. Färgen är jag fortfarande osäker på men tror hon är blå manteltecknad. Hon är supersnäll och lugn som en ko^^ Har inte haft henne så länge, så vet inte riktigt hur hon är än.. Men en sak jag vet är att hon älskar gräs, speciellt maskrosblad. :) På bilden är hon ute för första gången hos mig.

J-Parnebo
0
#4

#1 ,#2 , #3

Jätte fina kaniner du har :)

[Niike]
0
#5

#4 Tack ! :D

pelle_94
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#6

Här är Pelle, han är drykt 2 månader en dvärjvädurs hane som gillar att gosa ;)

J-Parnebo
0
#7

#6 jätte sööt kanin :)

pelle_94
0
#8

tack,du me =)

[Niike]
0
#9

#6 Han är ingen dvärgvädur. Har förmodligen löwen i sig då han har som en man runt huvudet. Men han var jättesöt! :)