Kanin iFokus

Kanin

Etikettallmänt
Läst 601 ggr
Suskiv
2

Lite chockad.

Undra om jag råkat samla på mig lite för mycket grejer. Städade nämligen upp i djurförrådet och började räkna. Till två kaniner har vi.

6 vattenflaskor (13 totalt om man räknar med de små flaskorna också.

11 matskålar

7 höhäckar

4 hörnhyllor till inneburar

4 hus

2 tunnar

2 hyllor på ben

Tyst

//Mamma till både vilddjur och tamdjur. :-D

minaninar
1
#1

Tyst Det är roligt att shoppa till sina ninisar?TystOskyldig Är bekant med fenomenet.Cool

 

Suskiv
0
#2

Det roliga är att det mesta har jag fått på köpet när jag köpt burar. Av 13 vattenflaskor så har jag köpt 4 själv i affären.

Som nu senast när jag köpte innebur och fick med vattenflaska, två matskålar, höhäck, höboll, hörnhylla mm

//Mamma till både vilddjur och tamdjur. :-D

minaninar
0
#3

haha.. ja men då är det väl undermedvetet så att du kanske satsar på att utöka hobbyn?Tungan ute men det var fasligt många vattenflaskorCool

 

Itchy
1
#4

XD  jag är ngt manisk när det gäller att samla på mej djursaker :P

jag har 32 st rör
19 vattenflaskor i varierande storlekar
12 selar i varierande storlek
9 hörnhyllor
7 hörntoaletter
1 höboll
10 transportburar
4 st hus
& massvis med matskålar XD

(och jag har 9st råttor & en kanin :P)

You can't spell Bitchy without Itchy

Fridaaaa
0
#5

Haha lätt att samla på sig.
Jag har dock inte det, då jag inte har råd helt enkelt att handla mer än nödvändigaste, vilket är bra för min del hehe :)

 Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.

Linnet
0
#6

Samma sak här, det har följt med burar eller omplaceringar som vi tagit hand om, har sålt bort lite nu i sommar men har fortfarande alldeles för mycket vattenflaskor, skålar, klosaxar, kardor mm