(S) Dvärgvädursrex "projekt"
Jag tror att min Facinelli får hitta en ny ägare - om intresset finns, annars stannar hon - då hon inte vill fälla sina öron ordentligt.
Hennes mormor/farmor är Rex och hennes morfar/farfar är Dvärgvädur. Föräldrarna till denna sköna dam är alltså syskon.
Jag märkte henne (ring) i hopp om att hon skulle fälla öronen, vilket hon inte verkar vilja göra, så kommer troligen ta bort märkningen igen och då säljs hon med härstamningsbevis istället. Hade krävts dispens annars.
Hon är större än en vanlig dvärgvädur, men är lika mysig för det! Kanske passar i någons framtida Avel om någon har en hane med riktigt tunga öron? :)
Hon är avmaskad och bettfelskontrollerad. Det medföljer en påse övergångsfoder samt att köpeavtal skrivs. HÄR hittar ni avtalet. (ser tyvärr väldigt konstigt ut på hemsidan.)
Hon är japantecknad blå/gul rödförstärkt väldigt vacker(!) och är född den 24 Juli i år.
För mer information är det bara att höra av sig!
Finns i Hörby, Skåne.
Kom med prisförslag! Känner att hemmet är viktigare.
// Anka
~ It's interesting to watch devils cry when angels want to stab you in the back. ~