wihho,först :P
//sofie,medarbetare på hermelinkanin.ifokus

först!
Och John ska stanna här på kif!

bajs :P
Lisen! Mobilen, nu! <3 xD
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
Jag lämnar KiF föralltid nu, efter 1093 dagar.
såg att det va nån annan som med ska "sticka".. phail :3
Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.
Denna låt spelas mycket nu. Älskar texten!
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
Limp bizkit - break stuff. Där har du känslor.
Natti!
Mu
#6 vf ska du sluta?
Äckligt tråkigt väder idag med!!!
Flizans öga ser bättre ut, fick ju väck ett tunt höstrå som låg mellan ögat och undre ögonlocken eller vad man ska säga, nog den som har gjort att ögat har runnit utan att vara rött osv.
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.
Stannar trots allt :P
Måste lära mig att inte ta åt mig för mycke.
Firar in fredagen med denna roliga film :))
#12: Du får göra som gåsen. 
Flytta på vintern till varmare breddgrader haha :P sure fine :)
#14: Hehe, tänkte mer på: "Gör som gåsen, skaka av dig det". 
Ska försöka ;) Om inte annat får ni väl sparka ut mig och slänga bort nyckeln :)
Nej ett Feelgood forum ska det vara..
#12 bra det ! :D Det är så jag gör, säger någon någonting dumt, skakar jag av mig det och låtsats inte om det :P
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
ssssssour cream onion chips 
medarbetare på allergier.ifokus .
Väntar på att ungspannkakan ska bli klar. *mums* ^^
#18 mumsigt ;)
Nu har sambon åkt, ses inte på 1½vecka nu :(
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.

#18 Ånej, nu blir man sugen på chips också! 
Blääää, väntar besök från kaninköpare vilken minut som helst och jag har en hemsk hicka som vägrar försvinna. 
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
#20 #21 Kan skicka med posten om ni vill
#22 Testat att stå på huvve och dricka vatten?
låter galet knäppt men jag och min kompis fick för oss att testa en gång när hon hade hicka och det funkade xD
medarbetare på allergier.ifokus .

#23 Ooo ja gärna!
Precis hemkommen från skolan, kvällen fullspäckad, smsar med Jojjo, väntar på att en ska logga in och ja. Ni fattar. ;)
#23
Får man inte värsta kallsupen då?
Den försvann nu iallafall, skönt! =)
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
#23 gärna ;) hihi
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
#26 Haha, kommer den tillbaka så får du väl testa själv 
medarbetare på allergier.ifokus .
Tycker att Linnea ska logga in NUU! Stackars henne som får stå ut med mig^^
Läste Rikshoppet på bussen idag. Jag höll på att gråta på bussen men höll tillbaka tårarna. Asså att man kan vara så sjukt dum och förstöra för en hel familj. Det var en glad tjej som i princip inte kunde bli sur. Fy f*n säger jag bara! Borde sitta inne på livstid. Kände inte tjejen men blev som om man fick lära känna tjejen genom texten.
Mvh Emma
Hjärtelyckans kaningård www.hjartelyckanskaningard.weebly.com
Sajtvärd för Jättekanin Ifokus och Harkaniner Ifokus
http://emmisen.myshowroom.se/
:D Börjar halv 3 på måndag ;) SKÖNT!
Emma
Bläääääääääää på allt! Jag vill ha tillbaka mitt liv! Allt ska vara som förut, förutom att jag måste ha kvar Lisen och Olley och Emelie och Sanna och alla andra! Men jag vill att allt ska vara som för precis ett år sen den 29 september.
Jag vill bara gräva ner mig typ. Kan man gräva så långt att man åker tillbaka i tiden? Finns det något sätt i världen att ta tillbaka något man gjort? För jag ångrar mig så jag skulle kunna dö för att ta tillbaka allt nu! Varför berättade jag!?
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
20 min kvar tills jag ska hämta lilla Chester <3
Där försvann den lilla lycka jag haft i veckan. 20 minuter sedan. Det är sjukt att jag räknar minuter. Men vad jag saknar dig. Hoppas du får det bra i resten av livet, du betyder för mycket. </3

#29 Vad va det då då? 

Ska snart g? ut till mamma och prata. Ska f?rs?ka ?vertala henne om en till kanin. Har hittat en hoppkanin som jag ?r f?r?lskad i s? ska prata med mamma osv.. :)

Trevlig helg!!

Sitter och kikar runt på Spökbilder iFokus, hur läskigt kan det bli !? 
Är Blå chinchilla godkänt?
Välkommen att besöka hemsidan: www.vassarnskaniner.weebly.com 
Ingen som har en bra lista på spotify att dela med sig av? 
medarbetare på allergier.ifokus .
Jopp. Kan pm en snart..ska natta ungarna bara
Min morsa är bara så bäst. Hon kom just hem från en kryssning, och gav min ett sexpack smirnoff ice, och en kartong mörk choklad.
Min kväll är räddad! Nu ska jag ladda ner någon rolig film också.
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
Saw 4!
eeller kick ass :)
Eller så sitter man och deppar. :(
#38 japp, blå chin är godkänt!
Mjo kanske..
#45 Tack så mycket!
Välkommen att besöka hemsidan: www.vassarnskaniner.weebly.com 
#44 Nej Lisen, det gör man inte alls! Men jag förstår dig "/
Jag älskar dig! Fattar du det? Du är BÄST! <3
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
#48 Jag älskar dig mer än mest. Hur mycket som helst.
Men just nu känner jag bara för att deppa. Och att deppa hela Spanienresan igenom. Och för att deppa därefter när jag är hemma igen. ÅÅÅÅH varför skulle mitt liv ta denna vändning just NU när allt började bli bra igen?
Nu ska jag inte låta detta fortsätta vara ett klagoplank.. Nu ska jag lyssna på de låtarna han sa att jag skulle lyssna på och tänka på honom om och så ska jag gråta lite. Sen ska jag kolla busstider för imorgon ska jag gå och köpa en ny kamera. Yeeey. Jag har längtat efter den. Men nu är det inte kul längre. :(
#49 Men sötnos då! Du ska inte alls deppa i spanien! Du får deppa innan och efter, men absolut inte i spanien! Dummer!
Jag vet älskling, jag är så arg på honom så du fattar inte! Så jäkla arg! Jag skiter i om du inte vill att jag ska vara arg, för jag kommer vara det i alla fall! Jag hatar honom för att han gör så mot dig! <3
Men det är visst roligt med en ny kamera! Det är ju skitkul med kameror! Jag älskar att fota, och det vet jag att du också gör! Det blir toppen med en ny kamera! :D
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
Sådär, nu har jag roat mig med att skriva ut min namnskylt jag ska ha på utställningen.
Kan ju vara bra om folk hittar mig, med tanke på att jag kommer ha lite ungar till salu. 
Blinkar den i neon? :)
#52: Njae, den blev vit.
Men bättre än ingen skylt alls. ^^
#29 jag läste också om det ;(
//sofie,medarbetare på hermelinkanin.ifokus
http://www.strangecosmos.com/images/content/111818.jpg
Våran nya kanin:))
#55 Ååå en sån ska jag önska mig i julklapp
medarbetare på allergier.ifokus .
#34 Det var ett trippelmord i ett hus. Två barn, en tjej och en kille dessa var syskon. Sen ser en i klubben att det är ju Linneas hus! Så någon har mördat henne och hennes bror. Modern och fadern lever. Det är så jäkla hemst asså! Från att vara den lyckligaste familjen på jorden till att vara den som mår som sämst.
Det är sjukt!
Mvh Emma
Hjärtelyckans kaningård www.hjartelyckanskaningard.weebly.com
Sajtvärd för Jättekanin Ifokus och Harkaniner Ifokus
http://emmisen.myshowroom.se/
Måste bara säga att jag älskar Flamman något obeskrivligt
Hade sjuukt dåligt samvete, det har varit sånt skit väder här att hon bara kunde vara ute en snabbis igår och samma sak idag, men jag såg på henne att hon va rastlös så jag tog in henne i köket lite precis när jag gjorde kvällsmat till kaninerna. Satte matskålarna och mathinken på köksgolvet brevid Flamman och hällde upp lite i skålarna, Flamman tog en bit från den ena skålen sen kutade hon iväg, jag kollade på henne och sa Flammaaaaaaaaaan, då släppte hon matbiten och började tvätta sig xD sen åt hon upp alla Riffs russin (de fick typ tre var men whatever det är ju fredag
) och när jag kolla bort så åt hon upp sina egna också. Matvrak till kanin? xD<333
medarbetare på allergier.ifokus .
Sitter och lyssnar på musik på Spotify och funderar över morgondagen.
På om jag verkligen ska köpa kameran osv. Och vilken busstid som är bäst vilket helt beror på när jag orkar gå upp.
Annars är livet bättre nu faktiskt. Efter att ha pratat lite med Nora insåg jag att det helt enkelt var pga honom själv. Och det lättade upp allt. :)
Yey, två hamsterungar tingade!
Bara två kvar som söker hem alltså. 
#59 Awie! Vad glad jag blir! Och jag tycker du SKA köpa kameran! Varför skulle du inte det? =)
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
#58 Jag vet inte vem hon är lik :s (a) la-lala-lala
ingen är ju lik Suffi, nejdå :o det är babbestil så det bara skriker om det (a)
Mvh Emma
Hjärtelyckans kaningård www.hjartelyckanskaningard.weebly.com
Sajtvärd för Jättekanin Ifokus och Harkaniner Ifokus
http://emmisen.myshowroom.se/
Jag är kär! chocolate tan mini rexs <3
#61 Därför att den jag tänkte köpa hade inga uppladdningsbara batterier, och jag döööör då. Jag måste ha det liksom, för jag orkar inte springa runt med batterier (a)
Så jag vill ha laddare. Men den kameran jag hittade var något sämre funktionsmässigt, men jag blir nog rätt nöjd ändå. Det blir en Nikon Coolpix S203.
Jag har ju min lilla systemkamera som jag älskar (även den en Nikon såklart) men jag vill ha en liten, smidig digitalkamera att ha med mig nu till t.ex Spanien, ha till skolan eller på andra event där jag inte vill släpa med mig stora kameran ;)
Så imorgon sätter jag mig på bussen mot stan vid 12:20 och köper hem min lilla kamera för lite pengar sedan födelsedagen. Och sen slinker säkert någon tröja eller smink eller något med. =D
#62 Haha! Det kan man ju försöka skylla på
medarbetare på allergier.ifokus .
#64 Men det blir nog Awesome! Allt med dig är ju awesome! Se till att använda batterier som räcker länge bara, annars blir det jobbigt! ^^
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
#65 *hoppa genom hindret *BOOM!* ojdå var det mitt fel?* upprepningar, upprepningar och upprepningar. Sådan moder sådan dotter. Fast nu har båda skärpt sig:D duktiga små bebisar<3
Mvh Emma
Hjärtelyckans kaningård www.hjartelyckanskaningard.weebly.com
Sajtvärd för Jättekanin Ifokus och Harkaniner Ifokus
http://emmisen.myshowroom.se/
#66 Haha japp! :D jag tror det blir den röda. Bara för att ALLT annat jag har är svart typ. Förutom Chicas saker som går i rosa och grönt, gärna med prickar på.. (a)
Jojjo är awesome. Allt med henne är awesome. <3
#68 Hihihi, jag älskar rött ^^ Allt jag har är svart, rött, lila eller rosa typ xD
Men det är DU som är awesome Lisen! <3
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
Mina favoritfärger är: svart,rött,grön :) Mesta av mina kläder är svarta hehe ^^,
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
#70 Hehe, jag har också mest svarta kläder ^^ Och röda skjortor, jag har 9 stycken olika röda skjortor xD
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
Då var det dags för tävling! Jag gillar inte tidiga mornar:P
Mvh Emma
Hjärtelyckans kaningård www.hjartelyckanskaningard.weebly.com
Sajtvärd för Jättekanin Ifokus och Harkaniner Ifokus
http://emmisen.myshowroom.se/
Nu har jag fått hem kaninen. Han är underbart söt! :) Något tunn bara.
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin

Håller på och sätta ihop en kompostgaller bur till Brownie och Boss. Men det måste vara tak på eftersom dem klättrar -.-
I am happy, happy, happy, happy! HAPPY!!!!!!!!!

HAPPY!!!!!!!!!!
Välkommen att besöka hemsidan: www.vassarnskaniner.weebly.com 
#76 varför så glad ? 
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
#77 plötsligt händer det. *triss lott;) haha
#77 En så länge är det inte bestämt men eventuellt så det är därför jag är så glad! Kommer bli en tråd om det sen isåfall men en så länge är det hemligt!
#78 Haha, nej sån tur har inte jag….
Välkommen att besöka hemsidan: www.vassarnskaniner.weebly.com 

HJÄLP! Har någon något tips på en rymlig kompostgaller-bur åt en kanin? Max 16 kompostgaller, med tak. Botten är inte super nödvändigt :)
Den som jag gjorde idag var inge bra så nu är det bara att börja om med nåt…
#78 haha smart
så kan det vara! :D
#79 Okidokie spännande !:D
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
Ska du avla fram tigerbunny? Se länk #55 ;)
Fick reda på att kanin.ifokus är topp 5 i aktivitet och storlek :) kul bra jobbat :)

#83 Vilka är störst? :)
Kolhydrat, kanin,övernaturligt,shetlandspony brukar toppa :)
Asså det baserat på ett kvalitetsindex antal nya medlemmar,artiklar,nya trådar osv
#Friheten vart hittar du den statistiken? ^^,
medarbetare på allergier.ifokus .
#82 Nej, men kanske något annat…..!
Välkommen att besöka hemsidan: www.vassarnskaniner.weebly.com 
Top Secret darling ;)
#89 Hahaha! :)
Välkommen att besöka hemsidan: www.vassarnskaniner.weebly.com 
riiffen: man ska inte fråga vart jag får min info ;) haha
:P Hackar dig in i servern? 
medarbetare på allergier.ifokus .
behövs inte.. :)
*lyssnar motvilligt på olas nya skiva :S

Om en timme kommer min morbror hit på fika. Har precis fixat mig :p Men det regnar ute :(
Skottar kanin skit hela dagen, bara 6 burar kvar 
#95 Vad effektiv du är Sannis 
Här hemma frostar jag av frysar, lagom roligt.. Dom ska ju vara självafrostande, men självklart håller dom inte måtten.
yay.. jag feber igen.. :) blir fan aldrig frisk.
KLAR! :D wihoo
En av ungarna är svart wienertecknad,har en vit prick under munnen 
//sofie,medarbetare på hermelinkanin.ifokus
Hittade en bil på blocket :)
motorn är från en 95a har gått 255500mil ca. följer med fyra dörrar från en 98a en är monterad.
#100
En nolla för mycket där va? minst. 
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
Hoppas det hahah

Det är sååå kallt! 
#29
Jag är inne NU NU NU!!!
Mvh Linnea Johansson Kvick
Cherioshamstrar.weebly.com
Grundare av Hamsterbladet.webblogg.se
#104 jag loggar in NU :d
Mvh Emma
Hjärtelyckans kaningård www.hjartelyckanskaningard.weebly.com
Sajtvärd för Jättekanin Ifokus och Harkaniner Ifokus
http://emmisen.myshowroom.se/
HON FÅR INTE DÖ!!!!
Allt är mitt fel! Jag hatar det här! Jag måste göra nåt nu!
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
#106 Det är inte ditt fel Johanna! :( <3
#107 Det är det visst!
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
Va har hänt :(
Orkar inte förklara just nu. Kanske sen.
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner
#108 Det är det inte alls! <3
#111 Men det är ju det, du fattar inte hur mycket det är mitt fel! =( <3
Kram Johanna
Medarbetare på hermelinkanin och julen.
Besök gärna min hemsida, vinterstigens kaniner

Tog kort på Dexter och Chili igår, men Dexter är tråkig och förstörde dom flesta korten där Chili är fett gullig :D
Här är ett lyckat kort :)

Snälla behöver hjälp. Vill så gärna ha en kanin som jag har hittat men mamma har sagt nej, men bara för att jag har 2 honor ihop och om jag får ne kanin så kommer hon få bo i våran 100 bur med fri tillgång till mitt rum. Men mamma säger att om mina 2 honor inte funkar sen så har vi ingen bur. Men dom har redan börjat komma in i tonåren och funkar hur bra som helst ihop, har aldrig bråkat. Men jag säger att om det blir så så går det att lösa på ett eller annat sätt. Men hon tror inte det :(

hur kan jag övertala henne :D
Hemmaaaaaaa!!
Imponerande, kvällen innan jag åkte (den 11/9) var ni på klotterplank #60. Och känner mig lite dissad, fick inte ett enda "lycka till" eller "ha så kul". D:
Vänliga Hälsningar Lina