Intresserad ??
Heej!
tänkte höra om de fanns några intresserade, Jag ska bara Min blåa hona med Min kompis japanbrokade hane. Mkt fina kaniner.
Om Mamman:
Elsa Är en mkt cool tjej..Hon Älskar mat och att vara ute på gården. Elsa hoppar väldigt bra hon hoppar på Svår/elithöjd när vi tränar och Hon tävlar i Lätt med 2 pinnar i krok. Super duktig är hon.. på sin 5 och 6 start tog hon 2 pinnar (kom 1:a och 2:a). Elsa kom runt hela banan på sin andra start!! Hon Älskar att vara ute med våra hundar på gården och går runt och äter gräs. Elsa har aldrig bitit någon!!
mamma: Rosa fransk vädur Pappa: Algot dvärgvädur
Om Pappan:
Nemo är en mkt fin kille, just nu är han för ung för att tävla men då vi ska ta kullen så kommer han att vara nästan 1 år (tror han är 5 eller 6 månader nu). Först gången han hoppade så förstod han direkt vad han skulle göra och har kommit riktigt långt på träningarna..Han hoppar nu på Lätt höjd utan problem. Han är en mkt go kille som Älskar alla..Han har aldrig bitit någon!!
Mamma:Nelly,Lejonhuvad dvv Pappa:Theo,Dvv
Kaninerna träffas: Slutet av Februari
Ungarna beräknas komma: Slutet av mars
ungarna kan flytta: Slutet av Maj
Är ni intresserade så kan ni maila mig Sandra9511@hotmail.com
www.hertsonskaningard.webs.com
________________________________
Sandra Eriksson
~[Elsa]~[Ävert]~