Kanin iFokus

Kanin

Etikettbur-och-aktivering
Läst 1180 ggr
[poppen]
0

Spelar hon "död" eller?

Jag har eb innekanin. Och hon är busig och kelig. Men ibland när jag ska öppna hennes bur kommer det ett ljud, så hon blir rädd. Då springer hon alltid till ett samma hörn och lägger sig på sidan. Jag undrar bara om hon spelar död eller något?

hyltebarn
0
#1

har aldrig hört om det!
Men puttar upp så någon som vet ser tråden.

 /Saralindh
Hyltegårdens kaniner, (hemsida m.m kommer)

huldisen
0
#2

Det kan mycket väl stämma att hon gör .

Jag hade en kanin som rymmde till grannen som har hund och när hunden kom så spela den död och ägaren trodde att han var död men icke,.

[Wera]
0
#3

Haha hade en hona, hon la sig och "spelade död" (såg det ut som) så fort jag försökte hoppa med hon, den latisen :)

[poppen]
0
#4

#1 ok

#2 okej

#3 Hihih:) Ok

[Liinda]
0
#5

så gjorde min förra kanin också, han fortsatte tillomed spela död när jag lyfte upp honom och hängde helt slappt i händerna. Så jag började såklart gråta och ropa på mamma och då for han upp och iväg som ett skott :P