Ja, du kan läsa mycket om Kaninhoppning bland artiklarna. Har du någon speciell fråga är det lättare att ställa den här. Annars är artiklarna väldigt bra!
Isabel Runneberger
www.isabel.webb.se
www.denimiella.blogg.se
Det skulle vara lättare om du skrev lite mer exakta frågor, t ex "Måste kaninen ha stamtavla?" osv.. Det var bara ett exempel ;)
#2: Precis det jag menade, men jag fick inte riktigt fram det tror jag. Du var bättre på att förklara! 
Isabel Runneberger
www.isabel.webb.se
www.denimiella.blogg.se

Hur gör jag så att kaninen får bjudning över hindren?
#4: Varje gång kaninen hoppar så ger du den något gott och berömmer den rikligt. Då borde den koppla ihop hoppandet med något gott och på såt sätt tycka att det är roligt. Men det är inte alla kaniner som tycker att det är roligt att hoppa och dessa skulle jag tro är svårare att få fram en bjudning över hindrerna hos.
Isabel Runneberger
www.isabel.webb.se
www.denimiella.blogg.se
