Kanin iFokus

Kanin

Etikettbeteende-hälsa-och-skötsel
Läst 2308 ggr
[Zkold]
0

Avslappnad kanin

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Min kanin har blivit så avslappnad ligger jämt raklång i buren och iblan lägger han sig på rygg haha betyder det att han trivs hos mig?

På bilden hann jag fånga lite av honom när han låg på rygg och vilade.

[Niike]
0
#1

Ja, då trivs han nog riktigt bra! :)

Yuki
0
#2

Ja, det gör han säkert.

Söt var han förresten. Tungan ute

Claudia90
0
#3

riktigt fin var han!

[Zkold]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#4

På besök hos mormor i deras gigantiska trädgård, Leo tar sig en tupplur under torkvindan med en skål vatten:)

[Zkold]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#5

Leo på äventyr… undra om någon är hemma..

[Niike]
0
#6

Vad snygg han är! :)

[Zkold]
0
#7

#6 Ja de är han, och han har hemskt bra självförtroende också, vill bara ha uppmärksamhet hela tiden annars blir han sur och rycker i burgallret.

[Zoie]
0
#8

Vad fin han är! Älskar verkligen hans färg och teckning ! :) vart har du köpt han?, hos en uppfödare?

[Zkold]
0
#9

#8 Ja, jag fastnade också för färgen sen var han mest socialast i kullen de andra bara gömde sig medan han ville ha uppmärksamhet. Jag köpte honom i Kalmar på djurkompaniet, men han är uppfödd hos en uppfödare utanför Smedby (Kalmar). Hade egentligen tänkt köpa en lejonhuvad som jag kunde ställa ut men jag belv för kär i denna sötsak:)

[Niike]
0
#10

#9 Vet du vad uppfödaren heter? Lite nyfiken bara :))

[Zkold]
0
#11

#10 Jag ringde faktiskt upp dom men jag har inget minne om vad de hette faktiskt:/ men det var en äldre kvinna lät det som kommer jag ihåg.Skrattande

[Niike]
0
#12

#11 Okej haha :D