Fotografering av kaniner
Är ny här så jag startar väl upp lite "mjukt" :P
Fotograferade en kompis kaniner häromdagen, så jag tänkte visa bilderna här, och ni får gärna säga vad jag ska tänka på om jag ska fotografera kaniner längre fram också!
http://www.pixbox.se/alb_show_id783270_page0.html
Har förövrigt två egna kaniner (ej på bild), två korsningar, hanar båda två.. ska se om jag inte kan fotografera dom inom det närmaste :)
"Om förhållandet bygger på förtroende, lyder hästen även utan bett och tyglar."
Fin bild! Men skulle haft något mörkare bakgrund så att inte pälsen i sig smält in på samma sätt :) Sen är det någonting med beskärningen som jag inte riktigt kan sätta ord på som inte känns helt rätt när man tittat ett tag… men bäst vore egentligen om du hörde med dem på foto.ifokus ;) (visst var det konstruktiv kritik du ville ha? :) )
Är sällan här så kontakt finns på http://tussilagons.blogg.se/ :)
#1, hade ingen annan möjlighet att byta bakgrund tyvärr, för då hade det blivit för rörigt :/ Men det är ju definitivt ngt jag får fixa till nästa gång!
"Om förhållandet bygger på förtroende, lyder hästen även utan bett och tyglar."

Tyckte alltihoppa va superfint, kaninen, skärpa , ja allt :D
Du kan även gå in på djurfoto.ifokus och få ännu mer konstruktiv kritik. =)
#3 Tack :)
"Om förhållandet bygger på förtroende, lyder hästen även utan bett och tyglar."
jättefina bilder :)
Underbara bilder :) gillar dom värkligen ^^
Jättefina bilder, ska nog inte ge kritik eftersom jag inte är så bra på att fota;)