OT - Musikstil
Vad gillar ni för typ utav musik?
Pop, Rock, RnB, Punkrock, Poporock.. Kanske Schager?
Finns ju miljarder olika! Vad gillar just du?
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com
Jag gillar allting, nästan iallafall ;)
Jag ÄLSKAR Punkrock! Utan det skulle jag verkligen inte leva! Punkrock är mitt ALLT! (Tokio Hotel ;))
Annars gillar jag Rock, Hårdrock.. Rnb är okej.. Ibland.. HipHop är helt ok..
Men som sgat PUNKROCK <3
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com

Nästan alltingXD

Gillar mest heavy/death metal, punkrock, hårdrock, pop (ibland). Hiphop suger. Men de finns undantag, vissa hiphop låtar gillar jag. Men de e bara några få. Metal är musiken i mina öron <33

"vanligt", dvs sånt som går på radio. FÖR vanligt… lyssnar aldrig på musik.
#2> Ville bara påpeka att Tokio hotel inte är punkrock. Det är Rock/pop om något, men de har själva nämt att de inte vill bli placerade i fack.
Jag lyssnar på ganska mycket rock och närliggande stilar.. :) De band jag lyssnar mest på är Tokio Hotel, Simple Plan, Green Day, Billy Talent & HIM (:
#6; Tokio Hotel är Punkrock, de gör punkrocks balader också.. Men är punkrock.. Dock är det en ganska lugn punkrock. (det vet jag redan :P)
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com
Jag lyssnar på väldigt blandat. Allt från Evanescence till Cascada ^^
Metal, Heavy metal, hårdrock och mycket mer
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
#7: Ehm, nej. Det är Rock/pop ;P Jag hör iaf inge punk i deras låtar och när dem väl gått med på att säga vad de spelar för musik (trost att dem inte alls vill placeras "i ett fack") har dem sagt rock och pop.
#9; Hört Crimson Skies? :P
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com

Jag har ingen musikstilxD
#12; Haha xD
#10; Poppunkrock.. Rette Mich och Spring Nicht är två balader (Punkrocksbalader.. Poppunkrocksbalader.. då hrm.) + Det är punk i deras låtar :P. Finns många punkrock band.. Som de låter låter som. (fast udda då :P) Jag hör punk i dem iaf.
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com
#11
Nej, aldrig hört.
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin
#15 Är "rovk/pop" någon ny stil eller? x) Hahah^^ Btw, vrf inte msn? <3
#16> Stavade fel x) Orkar inte ändra för datorn är DAMPSEG.
Samma anledning till att jag inte är inne på msn, för att datorn segar. Men loggar in nu, allt för sötmes ;D <33
#17 OT/Ahah, okej:) Dumma dator o_o Meh, jag ska ju gå nu:'/ Cup imorrn, måste sova. Du skulle kommit in förut ju! Älskar sötnöt, pusshej<3/

lyssnar inte så mkt på musik just nu, men jag har oftast radion på så lite blandat men föredrar pop ^^