
Datum bestämt
Nu är det bestämt att Myran ska paras någon gång under Vecka 11. Det är i mars för den som undrar :) Och enligt mina beräkningar kommer ungarna att vara leveransklara runt vecka 24, början på juni. Förväntade färger är Havanna, Havanna m. vita tecken/wiener och ev. japantecknat. Förhoppningsvis även blåögt! :)
Ungarna kommer få namn på A, eftersom jag inte hittat något roligt tema ..
Ville bara höra om det finns lite fler intresserade? Isåfall är det bara att PM:a så får ni min msn :)

Vad kul ;D

Naw vad kul! 
Skulle gärna vilja ha en liten myrunge,, men kan tyvärr inte ha fler niner 
Ska bli kul att se bilder sedan på myrorna! =)
Kramar/Carro

Vad roligt! Se fram i mot bilder på som små sen :)

Vad kul!!:D
Vad roligt!! :D

Vad skoj!
Men jag kan inte ha fler kaniner nu :(

Japp, det kommer bli så roligt :) Kommer fota maassor nu när jag har ny kamera och allt! :D
Hoppas att allt går bra. :)
Mvh Johanna
www.fotografjohanna.se
Kul :)
Bilder på föräldrarna?
/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin

va roligt :) hoppas det går bra :)

Tyvärr bråkar kif med mig så jag kan inte ladda upp bilder på snöboll här >.< men på min bilddagbok där jag heter lillatrasdockan finns det tusentals :)
Vad kul! :)
#10 Thahah x) Sötnos:D <3
Vad kul! Jag skulle vara intresserad om jag fick(A) ;D

#14 Du får för mig xD Pwahah :D
kul :)
hoppas allting går bra.

Japp, det kommer gå super! Jag VET att fluffan kommer bli bästa mamman ever :D

Vad kul:D

Matilda kommer bli mormor (A)
Jag är eventuelt intresserad utav en unge.. :). Om jag inte hinner köpa innan.. :P
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com

Jag är kanske intresserad om jag får för mamma. Det står mellan dig & trasdocka ska du veta ;)

#20 och #21: Kul att ni är intresserade. Det är bara att höra av er när ni bestämt er :)
#22; Jag ska fundera åså.. Tror du transport kan ordnas?
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com

#23 Ja, det brukar alltid gå att ordna. Alla mina kaniner jag har har skickats upp från Skåne ;)
#24; Åh jäklar :P. Hur har det gått till?
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com

#25 Det är folk som åker från Skåne till Stockholm varje dag ;) Det är bara att fråga om de kan ta med sig en kanin ^^

#26, ja fast det är viktigt att man ser till att åka i djurkupé eftersom de nya reglerna på sj säger att man får kasta av folk som sitter med djur och inte sitter på djurplats alt att bötfälla dem ;)

Bor du i Skåne? Då kan det nog bli lite svårt… Vill gärna träffa ägaren och kolla innan för säkerhets skull ;) Men tror ändå inte att jag får för mamma…
#29 Matilda bor i Sthlm.
#15 Jag ska prata med min kära mor(A) Men räkna inte med mig än så länge xD För det var ett jäkla tjohej innan jag lyckades övertala henne om att få köpa Emmys Fjäril .. Men sen gick det ju som det gick .. :'/ Och om jag börjar tjata igen så .. vet man aldrig vad som händer:P Tror inte hon går med på det. Menmen, man kan ju alltid testa .. (A) ;) För i början av Juni skulle det vara perfekt att köpa en plutt, för då är det ju typ sommarlov ^^

Skoj!
Jättekul :)
Vad skoj ^^

#30 Haha, tjata på ;) Håller på att tjata på min mor att få bygga en fyrfackare också. Det går faktist framåt ;'p
#34 Jodå;) Det kan du ge dig på:P Gud vilken "lätt" morsa du har då:P

#35 HAHAH, men hon säger typ "Ja, bygg på, men tro inte att du kan få ha kaniner i burarna sen" xD Haha, får kämpa på här hemma :D
#36 Ååhh, då är hon lite lik min mor ändå^^ När jag ville ha råttor , "Visst, du får hur många råttor du vill! ….. När du flyttat hemifrån." GUUD >.< Vilken seeeg äkta mamma-kommentar! Man blir så arg!;P Lycka till med 'övertalandet' ^^

#37 måste bara flika in att råttor är helt underbara djur, tycker helt klart att det är värt att tjata på ;) Nu satsar jag på kaninerna, men skulle jag inte gjort det skulle jag helt klart haft råttor igen :)

Det Kommer bli UNDERBARA ungar :D

#39 Det tvivlar jag inte på! En underbar hane har jag hittat till Myran dessutom! :)
#38 Får se i framtiden :) Hoppas verkligen det finns plats för lite råttor;)

Läänktar tills dem kmr =)<3
För er som inte vet ska jag köpa en från kullen om jag hinner med både skola och kaninerna..! =)

Hehe, alla verkar tjata på sina föräldrar ^^,
Jag vågar inte ens fråga mina föräldrar :P Jag är somsagt livrädd för svaret;'P
*räkna pengarna gång på gång* XDD
Twinnie, jag måste få skutta förbi och kika på dom sen! :D