Konstiga ryck
Brumm får massa ryck, vad kan detta bro på? han springer runt i buren och rycker och stampar ibland. men det kan inte vara för att han har för lite plats för buren är öppen så han kan komma ut..
Du behöver inte oroa dig alls! Min hona gör likadant och det gör hon när hon har tråkigt och behöver röra på sig :-)
Medarbetare på Bloggande, Endometrios, Ensamhet, Motionspepp och Ångestsjukdomar 
ok. men han kan hålla på såhär i 40 minuter ibland.
Hur mycket pellets får han? Om han är fin i hullet så ska han varken ha mer eller mindre. :)
Oj damn där ser man, telefonen hoppade tillbaka så att jag skrev i fel tråd! Förlåt 😂
#0 Min dvärgvädur gillar också att rusa runt i buren, fastän dörren är öppen och hon kan springa på golvet. Ändå ska hon testa att göra svängar och hopp inne i buren varje dag, för att träna sig på att vara snabb i trånga utrymmen kanske? 🙂
Uppfödning dvärgvädur och velveteen lop:
www.alrunans.weebly.com/
Medlem i Sveriges Kaninvälfärdsförening
Hur gammal är Brumm? För det låter lite som sådana ryck som kaninungar/unga kaniner gör för att de är spralliga och för att de tränar på att snabbt kunna göra tvära svängar.