Kanin iFokus

Kanin

Etikettbilder
Läst 410 ggr
pernillaoscarsson
1

Imse och Elza

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Mina två söta grodor :)

pernillaoscarsson
2
pernillaoscarsson
2
Smultrondraken70
0
#3

Fina❤️

Fridaaaa
0
#4

Så söta!

 Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.

Irmelinis
0
#5

Jättefina, de passar så bra ihop!

Uppfödning dvärgvädur och velveteen lop: 
www.alrunans.weebly.com/
Medlem i Sveriges Kaninvälfärdsförening

pernillaoscarsson
0
#6

#5 ja men visst gör dem? Tanken var ju från början att dessa två skulle få en fin kull ungar till nästa år, men det kändes bättre att låta dem få gå ihop istället. Är supernöjd över att de verkar älska varandra. Än delar de inte bur men det dröjer nog inte länge innan jag vågar låta dem bo tillsammans på heltid :)

Fridaaaa
0
#7

#6 Brossan letar jag veterinär som kan kastrera honom så han med kan gå med tös sen men känns hopplöst att hitta kunnig just nu :/

 Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.

pernillaoscarsson
0
#8

#7 Kaninkunniga veterinärer finns det inte gott om verkar det som :( Jag kastrerade hos veterinären där jag brukar gå med katterna och hunden. De är inte alls specialiserade på kaniner men sa att de kastrerat mycket så då vågade jag. Men blir de sjuka vette kattsingen om jag skulle lita på deras ord riktigt.

Fridaaaa
0
#9

#8 Ja det är väldigt få :( Ev blir det samma ställe som jag kastrerade förra hanen jag kastrerade men bara om jag får viss veterinär, henne känns det mer säkert i så fall att ha. annars vettekatten :/

 Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.