(S) Vacker hare
Cindy funkar tyvärr inte i en miljö med hund och barn så tätt inpå. Hon skulle må bra av att komma till någon som har kaninerna i en lugnare miljö. Jag har fått inse att jag inte kan ha harkorsning i dagsläget pga den livliga miljön jag har hemma.
Gärna till Avel!
Ingen kelkanin! Säljes endast till folk med dvärgharevana.
1 år nu i maj så bör få sin första kull snart.
500 kronor, finns i Göteborg.
Kan även säljas parad med blå otter dvärgharekorsning (medelsvårklassad) vid intresse. 0,2% inavel men dessa två kompletterar varandra perfekt.
Ras??
62,5% dvärghare 25%belgisk hare 12,5% Tan
Åh så fin! :-) Finns det fler bilder att se?
Finns ett album på min profil :)
Tror du att hon skulle kunna lämpa sig för hoppning? :-)
Hon är ju inte jättestor, men hennes farfar var svårklassad i skhrf, sen har hon en (halv)moster som är svårklassad i skhrf också. Jag vet faktiskt inte. :)
Är hon framåt utav sig? :-) Har hon mycket spring i benen med andra ord?
Jadå, inne i lägenheten brukade hon kuta runt en hel del, upp i soffor och på bord. Så visst, tror hon mest behöver miljöträning för att bli lite modigare ute bara :)