En kanin med ett annat djur!
Hej! jag undrar en sak! vilket djur går kaninen ihop förutom kaniner och hundar?
Bambi du är min älskling ♥ Älskar dig
Blogg: www.janaslife.bloggplatsen.se
Animals can destroy EVERTHING you have,clothes,shoes,doors but they will NEVER destroy your heart <3
Hur tänkte du nu? Att ha i samma bur, eller i samma rum?
Katter, eller iallafall mina katter, fast de träffas ju bara på riktigt stor yta
Hunden går bra ihop med kaninerna också, även han träffar dem på riktigt stor yta, t.ex. vardagsrummet eller ute 
1# Nej inte i bur! samma hus/rum!
2# okej! :
Bambi du är min älskling ♥ Älskar dig
Blogg: www.janaslife.bloggplatsen.se
Animals can destroy EVERTHING you have,clothes,shoes,doors but they will NEVER destroy your heart <3
lartI samma bur är det enbart kanin plus kanin ;)^
Hos mig bor det hund, katt, marsvin och höns förutom kaninerna :)
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
Menar du i samma bur så säger jag INGET och jag kan absolut inte förstå hur man kan komma på idén heller.
Om du menar att de kan bo i samma hus, så kan de nog bo tillsammans med de flesta sålänge man vänjer båda djuren så att de inte hetsar varandra eller försöker döda varandra.
Det verkliga livet existerar i fantasin. Did I mention demons?
vad kan man ha för husdjur? inte reptiler och hundar!
Bambi du är min älskling ♥ Älskar dig
Blogg: www.janaslife.bloggplatsen.se
Animals can destroy EVERTHING you have,clothes,shoes,doors but they will NEVER destroy your heart <3
#7 Vad menar du med "vad kan man ha för husdjur"?
Hund,katt,marsvin,kanin,höns, fiskar, reptiler, hamster, gerbil, råttor, fågel, chinchilla mm :)
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
#7 Möss, råttor, hamstrar och gerbiler har jag.
Man kan ha degus, chinchillor, illrar (inte tillsammans med kanin dock), fåglar av olika slag, sedan finns ju mer exotiska djur som sugar gliders, sjusovare och igelkottar som är lite mer svårhanterliga.
Och massor av andra djur egentligen.
Det verkliga livet existerar i fantasin. Did I mention demons?
hamstar passar super!
Nathalie Månsén
_http://thecityhelditsbreath.blogspot.com
http://kaninmagazinet.se_
Jag har hundar, katter, gerbiler, fiskar och hamster utöver kaninerna. Har haft grisar, getter, hästar, marsvin och en massa annat under tiden som jag haft kaniner.
Det handlar ju om att hålla de djur som inte passar ihop skilda från varandra. Då kan amn ju ha vilka arter som helst tillsammans.
Min ena hund älskar kaniner och ligger gärna och tittar på dem, ev. slickar på dem om hon vågar sig fram till gallret (hon vet att det är förbjudet egentligen eftersom vissa akniner är rädda, de brukar hon dock undvika.)
Men min andra hund hatar alla djur förutom hundar (och två av mina katter) och försöker ta död på dem. Så han får inte ens vara i närheten av kaninburarna.
Är det en större kanin går ju en katt bra. Men har man en liten elelr en unge så känns det lite läskigt. Man kan lära katten att det är förbjudet att äta kaninen så mycket man vill. Men en katt blir hungrig när ett byta snabbt springer förbi och fångar den av ren reflex.
Mvh Clara
Medarbetare på kanin och tonåringar.ifokus.
www.ingespjuta.webs.com