
Intressekoll av div. kaniner
Hej!
Jag har nu bestämt mig för att både studera samt jobba heltid och har i och med detta funderat kring mina kaniner, huruvida jag ska behålla dem eller ej.
Vill i första hand göra en intressekoll innan jag helt bestämmer mig för att sälja mina djur.
*Har en dvv hane, gul brokad 3½ år. Kastrerad. Bild på honom finns på min personliga sida…
* Dvv hane blåögd, wienertecknad, född i våras, med stamtavla, okastrerad.
*Blandishona, allt mellan vit lant och fransk vädur, chinchilla (tror jag det kan vara) född i våras, se bild på min personliga sida.
OBS! Med reservation för att jag ev. inte kommer sälja någon av dem, då jag inte helt har bestämt mig. Önskar dem ett gott hem, där de har tillgång till att få springa lösa, eller få motionera regelbundet! Det är mitt största krav!
Mvh Helena

Anledningen till min reservation är pga att jag vid ett annat tillfälle sålde mina kära frassekaniner och vad jag inte visste då var att de blev instängda i burar och aldrig fick komma ut nåt mer. Det tog hårt på mig, då jag är strikt emot att stänga in djur i små utrymmen.
De finns för övrigt i Karlskoga.

Kan någon radera detta inlägg…tack!