
Kaninungar till salu i Luleå
Jag har just nu tre kullar med dvärgvädursungar, fortfarande finns ungar som kan tingas. Fler kullar kommer under april och maj. Gå in på min hemsida för mer information:

Sju ungar finns kvar att tinga från tre olika kullar, 2 svarta, 2 viltgrå, en svart manteltecknad, en madagaskar manteltecknad och en viltgul. Alla är hanar utom en viltgrå.
Säljes med härstamningsbevis, pris: 300:-

Tre hanar kvar nu leveransklara i början av juni, en svart manteltecknad, en madagaskar manteltecknad och en viltgul.
Åh, jag kanske är intresserad av en hona från Nellys kull. 

Två hanar finns kvar att tinga, viltgul och madagaskar manteltecknad.

Alla ungar från dessa kullar är nu tingade, men jag har två nyfödda kullar och fler som kommer.
kommer det några fler ungar senare på året? såg att alla ungar var tingade

Jo, det kommer fler kullar, har fått två i veckan och det kommer troligen en i dag ochen nästa vecka och sen kommer det i juni också. Jag har många som står på intresselista men mest för honor.
jag är mest intresserad av en hona, och i Juni blir nog bra. hur mkt kostade en unge?

Dom kostar 300:- och vita blåögda 400:-

åh :)
Putt
Hälsningar Lisa - medarbetare på Jättekanin iFokus
#9 okej, ska tänka lite granna på det, kan det kanske bli för långt för en kaninunge att åka? det är 53 mil
#11 Var bor du?

#11 Jo det är nog lite långt att åka.
#12 Jag bor i Luleå.
Ytterligare en kull föddes nu på morgonen, 6 ungar, blir vita blåögda, brokade och wienertecknade, dvärgvädur och lejonhuvad dvärgvädur.