
Två bedårande tussar kvar!
Igår tog jag med fem bedårande kaninungar från Jessica på Sandbackens kaninuppfödning, nu finns bara två stycken kvar! Ursprungligen fanns det åtta ungar
i denna kull, alla otroligt vackra med anlag för blåögt och havanna! Dessa flickor är även halvsystrar till våran Thai
Tanic! De är guld värt i Avel men blir superbra till kel också :)
Döpte om dem till Althina och Amalthea! Läs mer om dem på min hemsida under Till Salu: Twinklys kaniner.
Jag bor i Malmö, kanintjejerna kostar 400kr styck ^^
De är av rasen lejonhuvad och pälsen är dubbelmanad!
Mvh Ayla
vilka sötnosar
Är det så lämpligt att låta de små flytta runt….?
Vilka små sötnosar :) hoppas dom hittar riktigt fina hem!
Sajtvärd för Australian Shepherd.ifokus!

#1 Visst är dem ^^
#2 Jessica är en väldigt erfaren uppfödare, om hon ansett det som olämpligt skulle hon säkerligen inte låtit mig ta med dem!
#3 Hoppas jag med ;)

Blev lite nyfiken, varför flyttade de från Jessica till dig?
Jättefina!
/ Cissi, medarbetare på Kanin
www.frihetenskaniner.se


Putt!

Gu va söta :)

Putt igen :)
Har eventuellt en intresserad! Men först till kvarn gäller ^^
Tycker det är helkonstigt att de inte blivit sålda på direkten! Hade jag letat efter en kanin hade jag valt en av dom, absolut! :)
Åh herregud vad söta!:))

#10 Jag veet! För att inte tala om deras personligheter :D

Putt!
Kollade in min inkorg och hade bombats med mejl av folk som var intresserade av dem :D Men än så länge är båda till salu!