Kaninungar bortskänkes!
Jag måste tyvärr skänka bort mina små bebisar p.g.a brist på tid och plats. Alla är mycket snälla och tama. Det finns 4 madagascarfärgade, 2 siamesfärgade och 2 japantecknade. Mamman är dvärgvädur, och pappan är blandras. Dom har bra hoppstam. För mer info och bilder, adda Millaa_93__@hotmail.com :)

bara en fråga. är/var kullen planerad eller ? För varför ta en kull om man inte har intreserade på ungarna ? lixom 8st tycker jag låter ganska mycket att skänka bort :P
20 årig djurgalen moder*
Www.windsoropalm.weebly.com

Hur gamla är dem? Är föräldrarna tävlade?
/ Cissi, medarbetare på Kanin
www.frihetenskaniner.se
#1 nej, den var inte planerad men jag skiter ju inte i ungarna för det! Jag skulle gärna behållt alla men jag har inte tillräckligt med burar eller tid, jag ska börja nian i höst och jag vill satsa nästan allt på mina betyg. Huset dom bor i just nu ska bli hönshus snart, så dom måste verklugen bort.
#2 Dom är födda 26 april, mamman skulle jag börjat tävla precis innan hon fick ungarna, så det var lite typiskt. Men hon är jätteduktig när vi tränar här hemma, hon klarar en hel Lätt rak bana på 12 sekunder. Pappan är inte tävlad.