Vad vill ni att jag ska skriva på bloggen?
Vill ha lite förslag på vad jag kan skriva i min kaninblogg. Så jag vill att ni ska komma på förslag. Gärna så ska temat vara kaniner.
Att aktivera sin kanin på bästa sätt.
Varför ska en inte köpa kanin från djuraffärer/zoobutiker?
Bildinlägg - vad är din (alltså, TS's) kanins favoritgodis?
Pälsvård.
Rekommendera bra veterinärer, matmärken, pälsborstar.
Vilka raser finns det? Varför valde du just din ras?
Var snäll mot alla - bli vegan ❤
Någon här på kanin iFokus som vill att jag ska göra en fråge stund? I så fall skicka ett PM till mig!
Har lagt in bilder på Mira
PUTT
Ingen som har förslag?
Är det verkligen ingen som inte har fler förslag!? http://rabbitforever.blogg.se/
#6 Det är din blogg och du själv får ju bestämma vad du ska skriva om på den. Om du sitter och väntar på att någon annan ska säga åt dig vad du ska skriva om så händer ju ingenting! Jag tycker att du fått jättebra förslag i #1, om du vill skriva allmänt om kaniner.
De flesta här på kanin.ifokus vet ju redan ganska mycket om kaniner och har nog inte så mycket behov av en frågestund. Det kanske är intressantare att läsa om hur just du gör med din kanin, hur hon bor och hur ni aktiverar henne för att hon ska må bra. Om det hänt något roligt, eller om hon lärt sig något kul trick. Vänta inte på att nån frågar, berätta det du vill berätta!
På min egen blogg lägger jag mest ut bilder på mina kaniner och skriver om saker som händer dem, om jag köpt några nya saker till dem, hur veterinärbesök har gått osv.🙂
Kaninerna Benjie och Luna
Tumblr - ☆ - Instagram
Medlem i Sveriges Kaninvälfärdsförening
#7 Tack för infon
Ett tips: Ändra färgen på texten eller bakgrundsfärgen. Alldeles för mörk bakgrund till svart text :)
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.