Kanin iFokus

Kanin

Etikett: allmänt
Läst 2365 ggr
Valkyrie
2

kaninpassning finnes stockholm

Söker du kaninpassning När du ska åka bort?

Jag tar emot utekaniner men även innekaniner som kan bo ute nu under sommaren. Har möjlighet att ha din kanin ute dygnet runt. . Jag har flera stora burar. En utebur på ben 220 cm x 80 cm, Innebur 140 cm, Sommarbur 2x2 m med nät över, Utebur på ben 150 cm, Gräsbur 150 cm. Alla burar rymningssäkra! Har även en kompostgallerhage där man kan släppa lös kaninen men då är jag alltid i hagen ifall att kanin skulle få för sig något bus.

Jag är en nogrann person med erfarenhet av kanin, har ägt flera stycken och är vana vid både stora och små. Jag har en rexkaninhane som bor ute, alltså kommer din kanin alltid se min kanin och har alltså lite sällskap.

Det ända du behöver ta med är kanin och kraftfoder. Jag har burar med tunnlar och leksaker, skål/flaska, grenar varje dag, grönsaker din kanin är van vid, sele, och såklart hö!

Mejla j-ohanna@live.se så får ni nummer och mer info. Bilder kan skickas via mejl :-)

Finns i älvsjö stockholm! Mvh johanna

/ Johanna medarbetare på dvärgkaniner.ifokus
       Rest in peace Valkyrie!

Ilya
0
#1

Hur mycket tar du per dygn? Glad


Valkyrie
0
#2

Pris diskuteras, vad skulle du säga vore lämpligt? :-)

/ Johanna medarbetare på dvärgkaniner.ifokus
       Rest in peace Valkyrie!

itiswhatitis
0
#3

Är detta fortfarande aktuellt? :)

Insta: isabellaroenne