# Error...
Author: Proanders

Varför får jag "Server Error in´/´ Application." meddelande titt-som-tätt, klarar inte servern av de blivande "700"...

## Comment 1
Author: Mysterious

får oxå det jämt!!Kan inte ifokus göra något åt det??blir så förbannad varje gång det kommer å det gör det typ varannan minut!!

## Comment 2
Author: Stj3rnfallet

Samma här.. Lite då och då krånglar ifokus för mig =/

## Comment 3
Author: Zilja

hos mig med :/

## Comment 4
Author: Nathalieee

Samma här  :/

## Comment 5
Author: Tina-A

Det kommer typ i vågor.. Servrarna är inte riiktigt på den här nivån eftersom grabbarna bakom ifokus aldrig kunde föreställa sig att ifokus skulle växa så enormt som den har gjort!!!

Men de jobbar konstant på alla error och jag hoppas det blir bättre. Ibland fungerar det jättebra och då blir man ju superglad! :)

Men jo, alla error är ju ett problem med ifokus, tyvärr. Tror säkert att vissa som får error väldigt ofta inte pallar och orkar inte logga in på ifokus för inget fungerar. Det är tråkigt men jag vet att grabbarna jobbar konstant på det och jag hoppas det blir bättre snart.

## Comment 6
Author: [Borttaget]

När man får "Server Error ... " är det bara att vänta en stund, uppdatera lite senare och så försvinner det. Så är det för mig iallafall:D

## Comment 7
Author: soten

Jag undrar samma

## Comment 8
Author: Mysofi

Så brukar det vara för mig också!

## Comment 9
Author: Tina-A

#7: Läs #5.

## Comment 10
Author: Proanders

japp, så är det...fick mail från "grabbarna" som bekräftar mina misstankar..(min fråga).

De hade, som tina säger, inte väntat den anstormningen av användare så snabbt, 70 olika communities och nästan 20,000 användare, det skrivs 140.000 meddelanden i månaden så resultatet är att deras SERVRAR går på knäna stundtals..

## Comment 11
Author: Lotta_A

jag brukar i alla fall nästan aldrig få det. hm. Men det är bra att pojkarna jobbar på det så hoppas vi att det blir bättre snart. :)

## Comment 12
Author: Mysterious

för mej när det kommer så är det kört för det mesta...Man får  vänta nån timme innan det försvinner :(

## Comment 13
Author: KajsaM

Vi ska inte gnälla, gosa med kaninerna ett tag och sen går det över :)

## Comment 14
Author: Tina-A

#13: Precis ;) Hihi

## Comment 15
Author: [Borttaget]

Det har du rätt i Kajsa:D Vi ska vara glada att vi har KIF alls .. :)

## Comment 16
Author: KvirrZ

#13 Precis :)
