# Rabbit Royal, var?
Author: [Borttaget]

Snälla ge mig tips på var man kan köpa Rabbit Royal, antingen i butik eller via internet där inte frakten är för dyr!

## Comment 1
Author: UlrikaD

I butiker så brukar Granngården ha det. I Göteborg finns det på ett ställe som heter Naturnära.

På nätet har gnagarboden det:

[http://www.gnagarboden.se/](http://www.gnagarboden.se/)

## Comment 2
Author: Ljusta

#1 Finns Rabbit Royal på din Granngården? Finns inte här så vitt jag vet.

## Comment 3
Author: UlrikaD

#2 Ja, den finns i Kungälv, även Lantmännen i Kållered har.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

#1 Naturnära i Göteborg, vad bra! Vet du vad de tar för det och i vilka storlekar på påsarna?

## Comment 5
Author: UlrikaD

#4 Kommer inte riktigt ihåg pris, det var ett tag sen jag köpte sista säcken. Men de har både den lilla 3kg påsen och den stora säcken.

Köpte 15kg säcken sist, 230kr kanske? Nåt sånt där iallafall.

## Comment 6
Author: [Borttaget]

#5 Okej, tack ![Glad](http://kanin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Står på deras hemsida att de är återförsäljare av djur och natur också, kommer du ihåg om de även säljer svenska foders djur och natur pellets?

## Comment 7
Author: UlrikaD

#6 Det vet jag tyvärr inte. Men ring och fråga bara, de har ju öppet nu.

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Är det okej att byta foder lite då och då om man sakta blandar ut och vänjer kaninen eller ska man helst hålla sig till samma hela tiden och hur länge håller pelletsen? Lite ot nu, men handlar om pellets iallafall.
