# (s) Tvåfackare och rastgård!
Author: emms

Hej har 2 burar kvar här hemma som ska säljas.

En röd tvåfackare med måtten 120x80x52 (LxBxH) 40cm höga ben.  
Behöver plast/plåt tak eller takpapp då det saknas.  
Och ena luckan där nere behöver nytt gångjärn.

Den är grundmålad och sedan målad 2 ggr så den klarar det mesta. Byggd i OSB, har sitthyllor i båda facken (det övre är ganska gnagt på).  
(OBS den är inte gul i bottnen utan är spånrester, städas självklart ur!)  
Vill ha 300 för den.

Sedan har jag en hage med måtten 250x125x80 (LxBxH)  
Byggd av 45mm reglar och minknät runt om. Hönsnät i botten och i taket. 2 stora luckor och det finns en skiljevägg om man vill dela den i 2. Lika fin som när den byggdes! Den ser lite tråkig ut på bilden men den är faktiskt riktigt fin i verkligheten!

Dom finns i varberg!

Maila på blocket annonsen  
[http://www.blocket.se/halland/Supergo\_kanin\_och\_burar\_36679616.htm?ca=20&w=1](http://www.blocket.se/halland/Supergo_kanin_och_burar_36679616.htm?ca=20&w=1 "http://www.blocket.se/halland/Supergo_kanin_och_burar_36679616.htm?ca=20&w=1")

## Comment 1
Author: emms

Tvåfackaren

## Comment 2
Author: emms

Hagen

## Comment 3
Author: Ninnelille

har mailat dig!

## Comment 4
Author: amela87

Finns tvåfackaren kvar? ![Glad](http://kanin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 5
Author: emms

Än sålänge finns båda burarna kvar :) Maila om ni vill veta mer!
