# Ouups...
Author: Sweet Teddy

Ja, igår råkade jag radera min hemsida, **Sweet Teddy**, så blev tvungeen att skapa en ny. Kollade på skaf & det fanns ingen uppfödning vid namn **Liljan** registrerad så jag tog det. :)

**Så den nya är [www.liljan.tk](http://www.liljan.tk).**

_Alla ni som bytt länk med mig, skriv här så jag kan skriva in er igen!_

## Comment 1
Author: Peak303

Snowflakeskaniner.tk :)

Bytar ut din länk :)

## Comment 2
Author: Sussii92

Det finns redan en med namnet som är registrerad i Skhrf och en person som redan jobbar med namnet. Som jag alltid säger sök på google också innan du väljer ett namn det kan faktiskt finns andra som inte registrerat ännu men som ev. jobbar med det :)

[http://www.freewebs.com/liljanskaniner/](http://www.freewebs.com/liljanskaniner/)

[http://liljans.knows.it/](http://liljans.knows.it/) (Skhrf)

[http://kaninernas.blogspot.com/p/liljas-kaninuppfodning.html](http://kaninernas.blogspot.com/p/liljas-kaninuppfodning.html) (liljas heter hon men det är rätt nära) :)

Dock vet jag inte om någon planerar att registrera i skaf men skulle vara rätt tråkigt för dig om de gjorde det först eller tvärtom ifall de planerar på sikt att göra det.

Föresten det var en väldigt fin hemsida du gjort :D

## Comment 3
Author: Sweet Teddy

#2, Ojdå... Får väl hitta på något annat då ;)

Tack :)

## Comment 4
Author: Sussii92

#3 Det är inte helt enkelt det där med namn :P tog mig mer än två veckor innan jag äntligen hittade ett namn jag gillade som ingen annan hade :)

Men glöm inte att kolla Skaf, skhrf och sök på google (t.ex. \*\*\* kaniner elller \*\*\* kaninuppfödning) innan du väljer :) Självklart kan man välja samma namn som redan är registrerat i skhrf men det kan ibland inte vara så populärt samt en hel del av skhrfs medlemmar är också med i skaf och man vet ju inte om de planerar på att regga där också :)

## Comment 5
Author: Skogsdalens

Äppelträdets Teddyvädurar kanske? ![Flört](http://kanin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")  
Äppelblommans, Johannas, Borgvägens, Borgens, Underbara, Sommarängens? ![Flört](http://kanin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

Synd att Liljans var upptaget, det var superfint!

## Comment 6
Author: Sweet Teddy

#4, Ja, vill ha något kort, som sätter sig på hjärnan. :)  
Vad tror du om Kiwi´s ? De tänkte jag ha förut. :)

#5, Jaa, funderar på Kiwi´s, tänkte ha det från allra första början,  
Vad tror du om det? :)

Tack!

## Comment 7
Author: Skogsdalens

Kiwis var superbra!  
& hemsidan blev jag som vanligt super svundsjuk på (a)

## Comment 8
Author: Sweet Teddy

#7, Haha, så bra! :D  
Haha, din är ju jättefin den med :D

## Comment 9
Author: Skogsdalens

#8 Haha, den är asful..
