# Hur tjock....
Author: Iram

...kan en skendräktig hona bli egentligen?

Ikväll när jag gav kaninerna mat tittade jag lite extra på min jätte Viras mage. Jag har tyckt att hon verkat lite tjock den senaste tiden, men nu såg magen stoooor ut i mina ögon. Rund och ganska spänd. Jag hoppas så att det blir ungar på riktigt, men jag vet ju att skendräktighet är rätt vanligt och att de kan bli tjocka då också. Men blir de verkligen jättetjocka?

## Comment 1
Author: Iram

\*putt\*

Ingen som har en aning? ![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

## Comment 2
Author: Darian

hur lång tid har det gått ?

## Comment 3
Author: Iram

Jag vet tyvärr inte, för hon har gått med hanen i en hage regelbundet i över en månad då jag inte har sett någon parning.

## Comment 4
Author: Hopi

Dom har nog passat på när du inte sett på! ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 5
Author: Iram

Ja, om man tittar på bilden på hennes mage så verkar det lurt...hahahaha

## Comment 6
Author: KajsaM

Hon ska nog bli mamma ;)

## Comment 7
Author: Iram

Ja med facit i hand så var det rätt gissat! ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 8
Author: Fudge

WOHO! Kaninungar?
