# Så bor han nu
Author: [Borttaget]

Nu har vi fixat ett utrymme i hallen till min lilla ängel. Min man kom hem med åtta kompostgaller så nu har Lukas en hage på 2x2meter åt alla håll med buren i hagen och han går nu lös dagligen utan att hunden kommer åt honom.

## Comment 1
Author: [Borttaget]

vad stort och fint :) han måste trivas jättemycket !

## Comment 2
Author: [Borttaget]

#1 Jo det gör han. Han gör det ena glädjeskuttet efter det andra. Ena katten har varit i hagen också men Lukas började rida på hnom så katten fick panik och hoppa ut och vågar sig nu inte in dit. ![Tungan ute](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 3
Author: lukasfelix

Min kanin heter också Lukas! :)

## Comment 4
Author: [Borttaget]

#3 Jag ser det på ditt namn ![Tungan ute](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 5
Author: [Borttaget]

#2 vad gulligt :P oj då hahah katten blev nog lite förvånad

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Ser supermysigt ut!  
Där har han det jättebra ^^

## Comment 7
Author: Tarja

Mysigt. =)

## Comment 8
Author: Ida94

Fint ^^

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Har ni tips på annan inredning man kan ha i hagen? Grenar med löv på (björk) kommer jag givetvis lägga in. Men har ni tips på andra leksaker än bollen han har nu?

## Comment 10
Author: [Borttaget]

Lukas stortrivs.

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Sötnosen

## Comment 12
Author: Josephine123

Vilken söt kanin  NamimsG  min kanin ser också ut som han men han är svart och vit
