# Sele-problem ! :)
Author: Johannalarsson

Vad är det bästa selet att ha till kanin ? Min trivs tyvärr inte i det han har nu , några tips på vilken sort man kan köpa ?

Just nu har vi ett "Vanligt" kattsele ![Flört](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 1
Author: josefijn

jag rekommenderar en bogsele, bara man hittar en som sitter bra så funkar dom finfint! kaninerna trivs oftast bra i dem med , då dom är "snällare" än H-selarna ( kattselarna. ) :) Bogselar finns att köpa på t.ex rabb-it.se, eller så kan man sy en egen, jag syr också och säljer :)

På bild är en av mina mjuka bogselar ^^

## Comment 2
Author: [Borttaget]

[Här](http://jattekanin.ifokus.se/Articles/Read.aspx?ArticleId=952640f1-228a-4198-89a6-e5b0b5148e90&GroupId=0d6cadab-6e94-418f-890b-2b605f8aae5f&GroupType=Se.iFokus.Community.Board.ArticleGroup) finns en artikel. =)
