# Hålla sig till ämnet i rubriken
Author: Lotta_A

Jag vill bara påminna alla på kanin.ifokus att det är mycket viktigt att hålla sig till ämnet...  
Om någon startar en tråd om tex hermeliner är det viktigt att man håller sig till just hermeliner och inte börjar prata om något helt annat.  
Det blir så himla mycket lättare för medlemmar och andra besökare att leta upp fakta om vi håller trådarna "rena"..  
Kommer man på en fråga eller något annat kul medan man läser ett inlägg, men det har inte med ämnet att göra så får man gärna starta en ny tråd om detta. :)

Att tappa tråden och flumma ut är inte bra, men naturligtvis kommer jag inte ta bort kommentarer som inte håller sig till ämnet. Även jag spårar ur ibland. Det är inte alltid lätt, men helt klart värt att tänka på. :D

MvH Lotta Sajtvärd

## Comment 1
Author: KajsaM

Bra att du påminner oss/dom ;) Ibland är det kanske svårt men ska skärpa mej ;D

## Comment 2
Author: mimmi.k

Japp! Ibland spårar det ur!

## Comment 3
Author: Lotta_A

ibland kan det ju vara kul om man flummar bort :) men man måste tänka på att människor kommer hit och letar fakta och sådär.

## Comment 4
Author: KajsaM

Ja men nu har vi juu en flumtråd :D

## Comment 5
Author: Clariiz

#4; Som jag skapade ;P Jag är den som inte kan hålla mej till ämnet vissa stunder kan jag erkänna (vilket ni nog märkt) ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif).

Men jag kan också vara normal och seriös och försöka att inte flumma iväg! ;P Hoppas ni gillade min fummtråd ;D

## Comment 6
Author: Tina-A

Bra att du påminner oss

## Comment 7
Author: Aourora

Vi får börja så då ;)

## Comment 8
Author: Lotta_A

Som sagt så har vi ju en flummtråd nu! Och det är ju perfekt faktiskt :D

## Comment 9
Author: __iE

\*puttar upp för ikväll + till de som inte läst :P\*

## Comment 10
Author: KajsaM

Jag tycker att vi har är jättedukiga :)
