# Vi älskar fläckar! Brokade kaniner bildtråd
Author: Fralice

**Lägg in bilder på din brokade eller manteltecknade kanin,eftersom vi är lite som Cruella och inte kan få nog av fläckar ! ;)**

Startar tråden med min Robert,7 månader,svartvit och lejonhuvad dvärgvädur!![Kyss](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 1
Author: Zvintos

Detta är Fia, familjens kanin.  
Isabella manteltecknad vädurskorsning. =)

## Comment 2
Author: Fralice

Isabella är en av dem finaste färgerna enligt mig!:)

Kan ingen berätta skillnaden mellan brokad och manteltecknad lite kortfattad jag har glömt bort hahaha..![Oskyldig](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")

## Comment 3
Author: Sashhi

Snöflingans Insane "Nelson", viltgrå manteltecknad, en väldigt ljus och lite rödaktig variant.

## Comment 4
Author: Sashhi

Inferno "Myrra", viltgrå manteltecknad, mörk och djupare variant. Skulle aldrig annars skaffa två viltgråa om de intr vore så olika i färgen.

## Comment 5
Author: Zvintos

#2: En brokad är helt enkelt en kanin som inte skulle gå igenom på utställning som ex manteltecknad.  
Kort förklarat.

## Comment 6
Author: pigelina

Min fläkiga sötnos Pigelin![Kyss](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")<3  
_viltblå brokad_

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=924b29b2-0379-4c63-8451-d29b2324d2b1)

## Comment 7
Author: pigelina

Massa fläkiga kaninbollar<3  
![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=e9c54040-9adb-4dc3-8acc-01e735e0df7c)

## Comment 8
Author: alwiz

Här kommer en bild på Nelly som tyvärr avled i höstas. Hoppas att det går bra med en bild ändå? _Om inte så ber jag om ursäkt ;)_

_Viltgul Brokad_

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Albert, viltsvart mantlad lejonhuvad dvärgvädur. =)

## Comment 10
Author: Ida-M

Min tant Skrållan, svartbrokad ^^

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=1bb98b16-7ced-4768-9831-cb6f6c6e6aad)
