# Gekås-tråden!
Author: Emelie

Alla forum måste ha en gekås-tråd. Därför skapar jag en! Alla ni som varit på gekås och köpt saker till era kaniner, lägg gärna ut bilderna. Det är kul att se för oss som ska dit vad som t.ex. redan finns där osv. dock kan sortimentet variera stort, men vissa saker finns inne året runt.

Jag åker själv dit på söndag så vill gärna veta vad för kaninsaker som finns just nu.

Så släng ut bilderna med er! OBS! Inga priser får skrivas.

## Comment 1
Author: pigelina

åker dit ibland, typ 1g per år:P

sist köpte jag ett bröstsele och borste och kam:P

## Comment 2
Author: Hermelina

Har tyvärr inte varit där ;P

## Comment 3
Author: Emelie

#1 Åh :) vet du om de har bogselar där?

## Comment 4
Author: Emelie

#2 Jag rekommenderar dig att åka dit om du är ett shoppingfreak ;)

## Comment 5
Author: pigelina

#3 inte vad jag sätt, dom har ju katt/hund saker mäst

## Comment 6
Author: Emelie

#5 Ja det är det tråkiga .. synd att kaninintresset fortfarande är så litet.

## Comment 7
Author: [Borttaget]

Jag har köpt den här transportburen:

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Matskålar..

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Plastskålar

## Comment 10
Author: Emelie

BonnieL: Vad mycket fina skålar. Jag gillade speciellt skålarna på #8. Riktigt fina former!

## Comment 11
Author: [Borttaget]

#10 Tack =)

## Comment 12
Author: jossan84

Jag och min kille var där i sommras, eftersom deras landställe "bara" ligger 16 mil därifrån. Köpte dock inga djurgrejjer. Var väl ok, men kommer nog inte att åka dit igen. Var som en större variant av ÖB. En del grejjer bar dyrare än på maxi och mycket "skräpgrejjer" i dålig kvalitet. Var bara jobbigt att inte kunna ta sig fram, och ändå var vi där när det tydligen var 'lite' folk :P

Det lönar sig säkert om man bor i närheten men för vår det förlorade vi nog mer i bensinpengar än vad vi känade på att handla.

## Comment 13
Author: Emelie

#12 Oj, aldrig hört någon som sagt så, det var nytt! Saken är den att det finns så sjukt mycket saker där, och det finns inget som inte finns på området? De har till och med en stor sexaffär intill för folk som gillar sånt. Så det finns inget de inte har ;)

## Comment 14
Author: jossan84

Jo, det finns många affärer runt om, Net on Net bla. men dessa är inte billigare än vanligt utan ligger där för att slippa höga hyror som finns i städerna men samtidigt ligga där det finns mycket folk som vill handla.

## Comment 15
Author: Emelie

Absolut, dock finns det billigare affärer runt om också. Och jämför man med Stockholm så blir allt iallafall billigare ;)

Skokanonen/skopunkten som ligger bredvid har iallafall ruskigt billiga skor och även väskaffären inriktar sig på billiga varor. Så allt finns det affärer runt om som inte har de "normala" priserna.

## Comment 16
Author: [Borttaget]

Jag har varit där! :D hade dock inte kanin då, så de blev häst grejer för 4000 :P

## Comment 17
Author: Emelie

#16 Haha juste! Kommer ihåg när du skrev om det på BDB. Alla rosa och dödskallesaker va? ;P

## Comment 18
Author: [Borttaget]

#17 jah, de blev sjukt mkt rosa! :D

## Comment 19
Author: Emelie

#18 haha, du blev känd på hela Apalle för "rosa ekipaget"

## Comment 20
Author: [Borttaget]

#19 hahhaa, ni skulle bara se hela min mundering x) Tyvärr ska jag ju sälja allt nu då :P

## Comment 21
Author: Valkyrie

vad kostade transportburen? :D

## Comment 22
Author: pigelina

#21 60:-

## Comment 23
Author: Valkyrie

oj vad billigt :O jag vill jättegärna åka dit men ingen i min familj vill det :(
