# Skitsnack!
Author: Tarkie

Jag får höra på flera håll av medlemmar på denna sida att vissa snackar skit om mig rätt ut (som är medlemmar här). Mest från Stocholms området. Ingen av skitsnackarna känner äns mig och det är verkligen hemskt att personer då ska sprida falska rykten och snacka skit om mig när enbart ett FÅTAL har sett mig, dom har inte ens sagt HEJ. Hur kan man då bilda en sån uppfattning om mig och sen sprida det vidare!?

Säga att jag är ett alterego, en ytlig person, tror jag vet allt, att jag hatar alla, att jag är dum och arg mot alla på sidan & mycket mycket mera. Det är som sagt tråkigt att ett så bra forum ska sjunka till 10-12 års fasoner och man ska börja snacka skit om folk. Men nu i efterhand kom jag på att dom flesta är i den åldern..  
Nej, det är mycket konstigt och jag hoppas ni tar åt er ![Tyst](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-sealed.gif "Tyst")

## Comment 1
Author: Tarja

Usch vad tråkigt sånt där är! :(  
Har hänt mig samma sak, dock inte bara personer ifrån forumet men..

## Comment 2
Author: Haztparken

Vad tråkigt att det har hänt dig :(

Tycker det är dåligt att snacka skit om andra. Och verkligen dåligt om dom inte gjort något!

## Comment 3
Author: OneSound

Mycket omoget av dem som har spridit falska rykten. Folk har för mycket fritid. Men själv så har jag inte sett något snack om dig, så man kan ju hoppas att det inte spridits så mycket. Ha det!

## Comment 4
Author: Maiae

Tråkigt, tråkigt.

Det är så jobbigt när sånt händer, i tex. skolan då man får ett rykte som skapats i typ 1an som folk tror och tar med sig hela ens liv på den skolan. Nä, skitsnack är så himla drygt särskilt när men inte vet något om personen, omoget.

## Comment 5
Author: adelinerokaniner

Ja, usch vad tråkigt sådant är! Just nu är det rykten om mig med, att jag skulle vara elak mot kaninerna, och det ena och det andra. Jag har aldrig startat mina kaniner på någon större tävling, så det är omöjligt att någon kan ha sett mig och skaffat en sne uppfattning. _Suck! ![Obestämd](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")_

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Tråkigt att det har hänt dig! Tycker det är mycket omoget att folk bara kastar ur sig saker sådär! Jag har inte sett att någon snackat skit här på KIF om dig, så vi får vell hoppas att det inte var jättestort!

## Comment 7
Author: KaninHanna

Tråkigt! ![Rynkar på näsan](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")

Dåligt att snacka skit om en person man inte ens känner.

## Comment 8
Author: Ida94

vad tråkigt:(

Det är dåligt att snacka skit om dom som man ens inte känner.

## Comment 9
Author: KaninEmma

Håller med dem andra!

## Comment 10
Author: Zvintos

Väldigt tråkigt och omoget gjort.  
Bättre att säga det man vill till personen ifråga, än att gå bakom ryggen och snacka skit.

## Comment 11
Author: Husberg

Tråkigt Tarkan!

Har varit med om precis samma sak, är ju bara 1.53 cm och 14 snart 15 år. Så folk snackar skit om min längd, vikt osv:(

Hoppas folk ändrar Attityd!

## Comment 12
Author: steelskaniner

#4 exakt! när jag var 6 år så älsakade jag pokemon :) och jag lekte att jag hade det i källarn och på vinden och överallt typ. och fortfarande får jag höra det :S Jag menar kan de inte komma med något bättre?

Hoppas du skiter i de som snackar , du är du så äre bara ! :)

## Comment 13
Author: Linus-the-bunny

Tråkigt

håller med Ninnih

## Comment 14
Author: [Borttaget]

Ja, har man något osagt med en person, så går man direkt till den. Det är bara barnfasoner att gå till andra och prata skit.

Hoppas verkligen att det slutar. Det är dessutom ett lagbryte, förtal.

## Comment 15
Author: [Borttaget]

säger samma sak som ninni!

omoget.

## Comment 16
Author: rabbitlove

massa som snackar skit om mig med och det känns inte bra att vara här på forumet jag förstår dig!!!! =x

## Comment 17
Author: Brownie

Ush! Nej,de känner ju inte dig(inte för att jag gör det) så de kan ju verkligen inte veta hur du är som person.Det är väl bara bra att du kan mycket om kaniner o kan hjälpa ifall man behöver hjälp. :)

## Comment 18
Author: Mellliie

Omoget! ;@

## Comment 19
Author: Tarkie

Jag skrev det här. För att jag inte träffar och inte känner personerna i sig. Mejlen funkar inte för mig.  
  
Sen är det vissa från helt andra städer.. Då ser alla det här så..

## Comment 20
Author: Totten2

Men hallå varför snacka skit istället för att ha kul?

Tufft av dej att vara rak och säga det som behövdes sägas... Angående längd, vikt, intresse o dyligt... har folk inget annat att snacka om?

## Comment 21
Author: [Borttaget]

Ush så trist att du råkat illa ut. Jag har alltid fått ett seriöst och trevligt intryck av dig, så det där är säkert inget att bry sig om. ![Glad](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 22
Author: JohannaCullenEnvall

Tråkigt med sånt :/

## Comment 23
Author: [Borttaget]

bara en fråga... har kaninen på bilden något med det att göra?:P

## Comment 24
Author: Tarkie

#23 Nej, lade till en bild för att ha det tråkiga inlägget lite finare..
