# Uppsalaträff
Author: [Borttaget]

Jag tycker att det börjar bli dags för en ny kaninträff i Uppsala. Vilka är intresserade och när kan ni?

Nu när många har semester och sommatlov så kanske vi skulle kunna ta en dag mitt i veckan till och med?

Badet i Gamla Uppsala har fungerat väldigt bra tidigare, så om ingen annan har andra förslag så kan vi väl sikta på att träffas där med våra kaniner igen.

Kan vara mer folk där i sommartider, men det borde nog gå bra att sätta upp lite hagar grejer i alla fall. ![Glad](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Vi kommer:

TereseE med frassen Diezel

Tid & plats:

TereseE Badet i Gamla Uppsala, flexibel vad gäller tid

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Förlåt för OT, men jag måste bara fråga, jag har varit borta ett tag så jag har nog inte hängt med riktigt, Terese, har du inte kvar Freja?

## Comment 3
Author: [Borttaget]

#2 Nej, tyvär inte. Hon gick inte alls ihop med katten och hunden längre. Först kom hon in i tonåren och blev lite otrevlig mot allt och alla. Sedan blev hon jättesnäll och go mot mig igen, men jagade och attackerade både Tigger och Tristan och boxade mot dem.

Hon flyttade till en jättetrevlig "tant" utan andra djur där hon får fortsätta att vara frigående innekanin precis som hon trivs bäst med.

## Comment 4
Author: Siggen

Jag skulle nog kunna hänga på senare i sommar, någon gång efter att skolan har börjat, dvs dom två sista veckorna i Augusti och sen framåt. Kommer nämligen åka iväg nu i tre veckor och inte komma hem förrens skolan börjar, så det blir lite svårt att vara på kaninträff då ![Obestämd](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Men om det blir någon träff när jag är hemma igen kommer jag jättegärna! Ska försöka få med några kaniner då också i sånnafall.

Hoppas att det blir något och att många kan och vill komma på bra tider så att alla som vill kan hänga på :D

## Comment 5
Author: [Borttaget]

#3 - Jaha, ja det är ju helt ohållbart om det inte funkar i familjen, om hon inte funkar ihop med de andra djuren så går ju alla på helspänn och ingen kan koppla av så det måste ju kännas skönt att det känns som att hon kommit till ett bra ställe i alla fall.

Angåeende Uppsalaträffen så hoppas jag att ni får det roligt!

## Comment 6
Author: Viljans

Jag ska höra om jag kan eller inte, förra gången hade jag det iaf supertrevligt på uppsalaträffen!

## Comment 7
Author: Baralisah

Jag skulle kunna komma. Då kan jag ta med mig min holländare malte.![Glad](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 8
Author: [Borttaget]

#7 Skulle vara jättekul att träffa dig irl! Då får du träffa Diezel. ![Glad](http://kanin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")
