# Usch det är så svårt..
Author: Jetaime

För ett tag sen fick jag min underbara Glenn avtingad, lite "kompicerat" så ni behöver inte fråga om det.  
Iallafall så skulle han fått det bästa möjliga tänkbara hem där.. Och eftersom jag såååå gärna vill behålla honom själv, samtidigt som jag varken har någon som helst nytta av honom (ur avelssynpunkt) då mina båda honor är mamma och syster till honom. Han är nio veckor nu och bör ju flytta till sitt nya hem snarast, om jag inte ska behålla honom..  
  
Jag är såklart noga med var alla mina kaniner kommer men jag är så grymt fäst vid denna kaninen, så jag vet inte om den bästa lösningen hade varit om han flyttade någonstans i närheten, så jag ev kan låna honom till någon hona längre fram och samtidigt kan hälsa på honom lite.. men jag vet inte, det är så svårt.. Blää jag hatar detta..

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Förstår att det är jobbigt =/  
Men kan du inte behålla och kastrera för att ha som sällskap till någon hona? Fast du kanske vill avla på honom i framtiden då?

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Jobbigt, men tycker att sälja/låna ut han till ett hem i närheten för att sedan kanske låna in han till en hona i framtiden och hällsa på han var en bra idé :)
