# R.I.P Klubban
Author: Stormviskaren

Nu har min älskade kanin Klubban gått bort ![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif) Hon har ju som ni flesta vet varit ganska sjuk ett tag. och jag gav medecinering men inget hjälpte. så inatt somnade min älskade 9årig Dvärgvädur in. jag saknar henne något fruktans värt. så nu har jag ingen kanin längre ![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif) Men sån tur så har min mamma Tingat en hane till mig som jag skulle få i julklapp men han var inte lev klar förens imorgon. så de e ju den glada nyheten då. Att jag ska få lilla Baccaraz ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif) Men jag Kan aldrig komma över Klubban.

R.I.P MAX 3/12-07

R.I.P KLUBBAN 27/12-07

![](../ShowFile.aspx?BinaryId=22b2ee55-044c-42fa-b31b-ea78abae9e6c&Filename=S6300430.JPG)

## Comment 1
Author: Feliciaa

Neej vad hemskt :'(

\* tuusen tröstkramar \*

_Kul med den nya ungen :)_

## Comment 2
Author: Tina-A

Beklagar...

## Comment 3
Author: Romana_12

Beklagar ;(

## Comment 4
Author: Starfall

Beklagar sorgen.. ![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)

Klubban och Max finns med dig hela tiden, och håller dig sällskap. Även om du inte kan se dem. De finns där ändå, och jag lovar någon gång kommer du känna deras närvaro:)

Tröstkramar//Carro

## Comment 5
Author: Stormviskaren

åå tack så mycket ni e så gulliga. de e så bra med er. Det känns alltid lite bättre efter att ni skriver. Tack än en gång det betyder sjukt mycket.

## Comment 6
Author: Jojsan

nej vad tråkigt :( alltid tråkigt när någon dör . Hoppas du kommer trivas med den nya kaninen :)

## Comment 7
Author: emmsaaan

vila i frid. jag beklagar, det är så hemskt när ens vän går bort. men hon har den nog bra nu :')

## Comment 8
Author: Clariiz

Beklagar verkligen! :'( <33

## Comment 9
Author: Fiona

beklagar vet hu de känns finns alltid här <3

## Comment 10
Author: Ellen95

vad hemskt![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif) vet hur det känns.

\*en miljard tröstkrmar till dig\*<3

**R.I.P klubban<33333**

## Comment 11
Author: vickan1976

Tänker på dig. Det är alltid tråkigt när ett djur går bort. Du får tänka på alla år ni haft tillsammans och allt roligt ni gjort.  

Sorgen blir nog något lättare när du får något nytt att tänka på.

Lycka till med den nya kaninen!

## Comment 12
Author: CoNo

Jag beklarar.. _Jag hoppas sorgen blir bättre om du tänker, att hon har det bra nu. Klubban tittar ner på dig från himlen och vill inte att du ska vara ledsen. Hon vill att du ska minnas att fina minnen ni har, och låta dem väga tyngre än sorgen. Det är vad jag tror iallafall :'\]_

## Comment 13
Author: Stormviskaren

ååå tack ![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif)

## Comment 14
Author: Sotis

Men gud vad tråkigt!![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)

\*Massor med tröstkramar till dig<33\*

## Comment 15
Author: Stormviskaren

men shit jag bara bryter ihop hela tiden. Mina vänner förstår inget. de bara ja man kan ju böla precis när det hänt men inte flera timmar efter. jag älskar att vara här inne och få er tröst. ni förstår!

## Comment 16
Author: emmsaaan

#15 Jag fattar inte hur dina vänner inte förstår. Ett djur är en vän & en familjemedlem. Hoppas att du mår bättre snart. <3

## Comment 17
Author: ciss

Tusen tröstkramar!

## Comment 18
Author: sputtnick_plexus

Tusen tröstkramar till dig!

## Comment 19
Author: Dior_94

Beklagar.

## Comment 20
Author: galaxens

:( nej!!  
  
Men hon fick ju ett långt (och antagligen) lyckligt liv!  
  
Tröstkramar

## Comment 21
Author: Pinacoladas

är det Baccaraz från Je t'aimes? Här kollat in honom länge, vad kul att du e medlem här :D

Men synd att hon har gått bort :(

## Comment 22
Author: denisesalomonsson

_neej :( tusen tröstkramar <3 men lycka till med den nya ungen :)_

## Comment 23
Author: Stormviskaren

21# ja det är han :D <3 Han är helt underbar!! <3<3<3

## Comment 24
Author: Dior_94

Tröstkramar!

## Comment 25
Author: kanin_love

stackars stacks stackars dig!!! hoppas det känns bättre snart om det inte gör det redan=)

jag har  en kanin som heter max.

bild på honom

## Comment 26
Author: Pinacoladas

#21 Ok va kul :D Jag ska para Opal med William, har haft kontakt med hanna i ca ett halv år :) Så kul att du är medlem, så man kan se hur han ser ut som stor mm ! :D

## Comment 27
Author: [Borttaget]

vad söt hon var ja det är svårt att förlora ett djur som man älskar mycket jag rekomderar att göra en minnes bok om henne

## Comment 28
Author: soten

Nej, så hemskt :'( Rest in peace Klubban <**3**

## Comment 29
Author: annaforsgren

nää:( stackare´. åldern var nog inne för henne att somna in, vila i frid klubban<3  och tusen tröstkramar til dig!
