# Usch! :'(
Author: twinnie

Pappa och mamma kom precis hem från vårt landställe och hade en riktigt hemsk nyhet!

Moses ligger, som ni kanske vet, begravd på vårt landställe. Jag, mamma och pappa har kämpat jättemycket med den graven. Pappa grävde en jättedjupgrop och la stenplattor längst i botten, på sidorna och över själva "kistan" för att inget djur ska kuna gräva sig in. Sen la han jord över förstås. Jag och mamma har sått gräs på jorden för att det ska se lite finare ut och jag har gjort en jättefin sten där jag skrivit med guldpenna och så.. Vi har även satt dit en jättesöt lykta som hänger över graven. Till sist även en liten blå kruka med liljor i.

Och idag när de kom upp till landet hade någon förstört allt! :'( Man såg först fotpår runt om (i snön) och sen hade någon sparkat upp massor med jord. Lyktan var trasig och krukan "sönderslagen". Pappa var tvungen att gräva upp kistan för att vara säker på att den var kvar, och det var den, som tur var.

Vad är det för hemsk människa som gör något sånt här!!!?? :'(

## Comment 1
Author: Katter3

Fy fan vad elakt gjort! >:@

## Comment 2
Author: Frida-L

Usch! Hemska människor!!

## Comment 3
Author: Dior_94

Men gud vilka elaka människor det finns!

## Comment 4
Author: Mandaah

JÄVLA IDIOTER! Fyfaan, va hemskt! Usch, har dom inte nån skam i kroppen, de som gjort det! Nää, fy! >:''(

## Comment 5
Author: KvirrZ

fy fan vad taskigt!

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Vad hemskt! =(

## Comment 7
Author: Pinacoladas

Asså IDIOTER!! Stackars dig, som hade gjort så fint:( Fy vad taskigt!!

## Comment 8
Author: twinnie

Ja, det är helt sanslöst :( Måste upp dit nästa helg och ordna upp allting igen..

## Comment 9
Author: myriis

OH MY FUCKING JESUS!  
JävlaStördaPsykopaterSomJagSkaHalshugga >.<

## Comment 10
Author: Taci

Amen fy fan så respektlösa människor det finns! Vad får man ut av att förstöra en grav ? Död åt såna människor alltså..

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Fan vad taskigt och förstöra :@ varför ska dom förstöra andras saker ? dom kan väl förstöra sina egna saker isåfall!

## Comment 12
Author: Keligast

Jävla idioter >.< Fy fan vad taskigt!

## Comment 13
Author: RallyKanin

Usch SÅ TASKIGT du/ni som hade gjort de fiint Usch ÅÅÅÅ JAG BLIR SÅ ARG :@

## Comment 14
Author: MarHai

Fy faaaan :O :'(

#9 Jag hjälper dig!!

## Comment 15
Author: Jojsan

gud så taskigt! och så jä\*\*\* onödigt! >.<

## Comment 16
Author: Prizma_o_Kristall

![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)    Det var det värsta! Undrar vilken idiot som gjort det?

             Stackars er,, förstår det måste kännas hemskt :(

Tröstkramar!! //Carro

## Comment 17
Author: Zandra---83

Jag tycker verkligen synd om er som hjälpts åt att göra så fint,det är fruktansvärt vad visa kan göra,men tyvärr finns det för många såna människor!Jag har själv varit med om samma sak och jag vet och vill så många gånger ta mej ut till mina råttor grav,men vet ej om jag vågar efter vad jag såg någon hade gjort mot graven.Är så rädd för vad jag kommer att få se igen.

\*Massa tröst kramar\*

## Comment 18
Author: emmsaaan

Det är ju riktigt hemskt. Asså, vem gör sånt här? Dom måste ha allvarliga problem iaf. 100 rosor till dig och Moses för att folk gjorde så mot er. :'(

## Comment 19
Author: Martina-b

ucsh hur kan man göra så??

## Comment 20
Author: Lippo

Näe vad taskigt!! :/ >.<  
Tur att kistan var kvar i alla fall!

## Comment 21
Author: Clariiz

Usch fyfan! Vad fan gör så här?! Kan dom inte respektera andras egendomar eller? JÄVLA MÄNNISKOR!!!!

## Comment 22
Author: Flippa

USCH VILKA MÄNNISKOR !!

## Comment 23
Author: Romana_12

Ursäkta om jag är lite seg men vem är Moses?? Är det ett djur eller en riktig människa ?? !!

## Comment 24
Author: Clariiz

#23; Moses var en kanin. Världens sötaste Moses :')..

## Comment 25
Author: [Borttaget]

MEN ÅH! Va arg jag blir.  
Så otroligt dumt, omoget å känslolöst.  
Jag har lite lust att slå människor som gör sånthär :/ Gah!  
Beklagar väldigt mkt iaf <3

## Comment 26
Author: [Borttaget]

Jag är stum :O Jag vet inte vad det finns för människor! ![Skrikandes](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-yell.gif)

## Comment 27
Author: Lizzan

Vilka jävla idioter! :@

## Comment 28
Author: [Borttaget]

#9 , 14 Jag ocksåå!!  
  
HERREGUD! Att det finns såna människor, det är obegripligt! Hur kan de ens komma på tanken att göra något sådant? Har de inget bättre för sig eller VARFÖR gör de det? Är du osams med någon Matilda? Som kan ha gjort det alltså? Jag är verkligen ledsen. <3 Tur att de inte hade gjort något med kistan!

## Comment 29
Author: Jennie104

GUUD VILKA IDIOTER :<

## Comment 30
Author: [Borttaget]

:( Vilka idioter det finns! Fattar inte varför man kan göra nåt sånt?! :O >:(

## Comment 31
Author: KajsaM

Hur har man hjärtat till de? Det är hemskt :O

## Comment 32
Author: Feliciaa

Fy vad elakt! >:( hur kan man göra så?!

## Comment 33
Author: ciss

Men herregud! Har ni erat landställe bland andra hus & så eller ligger det liksom enskilt?

## Comment 34
Author: flisan93

så jävla onödigt!!!! Hatar när människor bara gör skaer utan att tänka efter:(:( :@!!!!!!

## Comment 35
Author: senna

fyfan vad omoget. :@  
ohh, man blir så arg.  
  
tycker jättesynd om dig matilda, kan förstå att ni har jobbat mycket på hans grav. _att det finns folk som kan sjunka så lågt. ;/_

## Comment 36
Author: Naaathaaa

usch, stackare.. Tråkigt =(

## Comment 37
Author: Tixy

Har för mig att det även är olagligt.. Kan dock inte komma på vad paragrafen heter, men.. kan försöka kolla upp det. Någon gång då jag får tag i adressen till sidan. ^^

## Comment 38
Author: Npe

Nej så hemskt!! :(

## Comment 39
Author: aliciia

fy på dom :(

## Comment 40
Author: [Borttaget]

Kan inte med ord beskriva HUR ARG JAG BLIR!

Hoppas ngn plundrar deras gravar när de dör!  
Det bästa vore egentligen att ngn plundrade någon av deras döda anhörgas gravar, för då skulle de få veta hur det känns. Men det vore taskigt mot den döde, eftersom den är oskyldig. Så plundra den skyldiges istället.

## Comment 41
Author: Ellen95

Men HERREGUD!! Hur kan man göra så!!!!!!!!

## Comment 42
Author: sputtnick_plexus

Hemska människor!

Så taskiga!
