# Vill inte att man rör tassen
Author: Happy-Bunny

Hej! Nyss när min mamma skulle komma upp till mitt rum så ropade hon på mig. Zingo (min kanin) blev typ helt vettskrämd, kutade fram och tillbaka bakom min stol i rummet och lät ingen gå nära honom. Jag satte mig då på huk för att inte skrämma honom mer och efter en stund så lugnade han sig när jag hade klappat honom lite och så. Men sen så skulle jag känna på hans tassar, så att han inte hade skadat sig i hans panik-språng, men när jag skulle klappa lite på vänster framtass så spände han den typ. Som att han vek in alla klor och nästan ställde sig på klorna eller hur man nu ska förklara. Är det bara att han inte gillar att man rör just den tassen (gör inte så när man rör vid de andra tassarna) eller kan han ha ont?

## Comment 1
Author: Happy-Bunny

Det hände för en stund sen, så nu när jag rörde vid den så hände inget men det kommer och går liksom lite om han spänner den eller inte. Första gången nu spm han inte spände den.

## Comment 2
Author: Happy-Bunny

Putt, ingen som vet vad som kan ha hänt min bebis?

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Svårt att säga, skulle säga att det nog inte är någon fara om han springer och belastar benet som vanligt. Mina spänner sig sådär om jag tar i dem, typ vid kloklippning å så. Alltså inget ovanligt vad jag har märkt.
