# Ytbkh
Author: Kanin Love

Till våren ska vi ha tävlingar i klubben ytterbys kaninhoppare. Det ligger i ytterby.Nån som vill vara med i den? www.ytbkh.weebly.com

## Comment 1
Author: RebeccaG

Är inte intresserad, men ett tips är att rätta till stavfel & gramatik på hemsida, så det ser lite seriöst ut.   
Sedan kan det vara bra att ha ett vettigt & fungerande system.

## Comment 2
Author: jbson

Ytterby som ligger i Kungälv? :)

## Comment 3
Author: jela96

Håller med 1# var inne och kikade på sidan och det ser ok ut men tyvärr inte så seriöst. Sen borde du nog slänga upp en karta då man inte förstår om de är Kungälv ytterby eller stockholm ytterby. Bor tyvärr lite långt bort men kul idé.

## Comment 4
Author: Cotast

Håller med #1 & #3, tycker der ser väldigt oseriöst ut när det är en massa stav- & gramatikfel överallt.

## Comment 5
Author: jbson

Oj vad ni hakar upp er! Tycker det lät kul! #4 Kan man inte vara seriös om man har stavfel och grammatiska fel? Tänk på att det kanske är ett yngre barn du hoppar på!

## Comment 6
Author: Kanin Love

#2 det är Ytterby i Kungälv. Tack #5

## Comment 7
Author: sara8282

Bra initiativ!   👍

## Comment 8
Author: Melao

Lite smålustigt både #1 och #4 har både stav- och grammatikfel i sina inlägg...

Till TS: Jag tycker att det är jätteroligt att du tar initiativ och bildat en klubb. Jag tycker att du ska kontakt med västkustens eller trestads kaninhoppare för att hitta fler kaninhoppare att tävla och ha roligt med :)

## Comment 9
Author: jela96

Som jag sa förut var det synd att det ligger så långt bort. Bor själv i Örebro men det kanske går bra att komma en enstaka gång om jag besöker Göteborg? :)

## Comment 10
Author: Kanin Love

Självklart! #9 Tack för tipset #8

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Kan man fortfarande bli medlem i klubben? Jag är ev. intresserad:)

## Comment 12
Author: Kanin Love

#11 det skulle vara superkul! Vi kommer ha tävlingar till våren och sommaren.🐰
