# Pumpafrön?
Author: Tisdus

Jag har köpt lite "lösgodis" till Peach. Bland annat pumpafrön. Jag  är däremot inte säker på om  kaniner kan äta det. :P **Nån som kan svara på om det är ätbart?** Jag har alltså inte gett henne nåt ännu, är det inte ätbart så plockar jag ur  det ur påsen helt enkelt. ^^,

Fröna ser alltså ut som stora, tillplattade solrosfrön, fast det är då Pumpafrön! :)

## Comment 1
Author: Sosso

ingen aning., har ine provat. var har du köpt det ? :o

## Comment 2
Author: Tisdus

Det finns en ny djuraffär här och de säljer lösgodis till "smådjur", kaniner, hamstrar och annat. De låg iaf brevid det andra kaningodiset. :P

## Comment 3
Author: Frida

Människor kan ju äta det. Och jag ser inget farligt i att ge det till en kanin heller. Hellre naturligt godis än tillverkat godis.

## Comment 4
Author: Taci

Mina råttor älskar pumpafrön, har dock aldrig provat att ge det till kaninerna, men det borde inte vara någon fara. Tänk på att de, precis som solrosfrön är ganska feta :)

## Comment 5
Author: Tisdus

Jo, det tänkte jag på redan när jag köpte dem. ;) Så jag kommer inte ge så ofta. ;P Jag kommer nog ge henne lite godis sen till kvällsmaten, då får man se vad hon tycker om det. :)

## Comment 6
Author: Sosso

#2: Ok :) det måste jag prova ;) om det nu visar sig att dom kan äta det.

## Comment 7
Author: Tisdus

Peach älskade pumpafröna! ^^
