# Kan inte avgöra könet
Author: Becka1231

Hej! Jag har försökt kolla runt på olika bilder men känner mig ändå osäker på vad det är för kön på mina kaniner. Jag är själv inte van då jag inte har haft kaninungar förut, jag köpte två "honor", men vips så blev det ungar. Så nu skulle jag behöva lite hjälp. Det är svårt att se på bild, men det är värt ett försök! :)  
  
Ungarna är 4,5 veckor!

## Comment 1
Author: Becka1231

Nr. 2

## Comment 2
Author: Becka1231

Nr. 3

## Comment 3
Author: Candy123

nr1 hona?

nr2 ? ingen aning skulle behöva vara en tydligare bild

nr3 hane?

## Comment 4
Author: Peak303

Lite otydliga bilder. Om du trycker mer på de närmast magen så ser du antingen ett sträck eller att de formar sig som en "strut". Men 1 ser ut som hona, de sndra kan jag intr tyda. http://kanin.ifokus.se/articles/4d715841b9cb46222d067d27-konsbestamning

## Comment 5
Author: Chillevipp

Nr 1. Lite osäker, skulle du kunna ta en tydligare bild på den? Men skulle gissa Hona Nr 2. Hane Nr 3. Hona

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Otydliga bilder men tror: 1. Hona 2. Hona 3. Hane

## Comment 7
Author: Becka1231

Tack för svar! Här kommer lite tydligare bilder:   
  
Nr. 1

## Comment 8
Author: Becka1231

Nr. 2

## Comment 9
Author: Becka1231

Nr. 3

## Comment 10
Author: em.nord

1 hona 2 hona 3 hane? Skulle jag gissa på :)

## Comment 11
Author: Chillevipp

Hane Hona Hane

## Comment 12
Author: [Borttaget]

Säger fortfarande likadant. :) Hona Hona Hane

## Comment 13
Author: Chillevipp

Om man kollar på bild ett och två ä de inte alls lika, så tror inte dom har samma kön

## Comment 14
Author: Candy123

Hona Hona Hane

## Comment 15
Author: Becka1231

Tack så mycket för svar! Jag tror att det är två honor och en hane. Det är lättare att se Nr.1 i verkligheten och då ser det mer ut som en skåra än som en strut :)
