# kaninblogg med mig?
Author: elsalmt

Hejsan svejsan 😉

Jag söker en som vill starta en kaninblogg med mig. Jag kan berätta lite om mig!

Jag heter Elsa är 13år (ska fylla 14 i år). Mina intressen är fotboll,träna,kaniner,fota,videosar,kompisar och massa annat. Jag har haft min kanin i 1år och ca 1 månad. Han heter Nino och är 1år och ska fylla 2år. Jag har inte haft han ända sen han var kaninunge. 

Men mina krav på dig som vill starta en kaninblogg med mig är:

*   Måste uppdatera ofta! (så det inte tex bara är jag som bloggar)  
    
*   Vill helst bara vara jag och en till (så vi blir 2st)  
    
*   Helst vara 13-14år.

Det var typ några "krav" 

Hoppas ni vill starta en blogg med mig :)

## Comment 1
Author: SmillaM

Hej, jag letar också efter en person att skapa en kaninblogg med. Jag är 13 år i februari och är väldigt intresserad av att skapa en blogg för ninisarna. Själv har jag två kanin honor som är en korsning mellan lejonhuvad och hermelin. Vill gärna skapa bloggen med någon jag har chans att kunna kommamoch hälsa på :) vart i Sverige bor du?

## Comment 2
Author: elsalmt

#1 har du kik så kan vi prata där? :)

## Comment 3
Author: SmillaM

Japp, jag heter xSmilla

## Comment 4
Author: moomiis2

Söker du fortfarande? Jag är heter Moa, jag är 13 år och har hundar och kaniner, jag älskar att träna och jag har två ninisar dvärgvädurar, en svart vid namn Lakrits och en blå vid namn Xtra, båda hanar och jag har länge velat skaffa en blogg med mina kaniner :) Fast båda är kelkaniner och egen uppfödda.

## Comment 5
Author: Moppie

Söker du än kan jag berätta .ite om mig;

  

Jag heter Moppie(alla kallar mig det) och jag är 12 år och gillar alla slags djur utom ormar o spindlar, Jag ha kaniner, marsvin, hästar, hund och katter. Just nu har jag 1 vuxen kaninhona och en 7 månaders blandrashane och 4 st 16veckors kaninungar. Mina intressen är djur, fotboll och att rida håller även på med lite kaninhoppning.

## Comment 6
Author: SmillaM

Kan jag gå era kik namn?

## Comment 7
Author: elsalmt

#5 

jag har skickat ett meddelande till dig :)
