# Tidning
Author: [Borttaget]

Hej! Har länge funderat på att börja göra kanin tidningar som jag sedan skickar ut via posten till de som prenumererar (: Eller, vad sägs?

## Comment 1
Author: Fridaaaa

Skulle du gå mycket back på. Kostar en hel del att skriva ut, och sedan kostar frakt osv. Många idag läser via nätet med :)

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Ja, jag kanske skulle kunna ha en tidnings blogg?

## Comment 3
Author: Fridaaaa

#2 låter som en bättre idé i så fall :)

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Ja, kanske? (:

## Comment 5
Author: tlover

jag svarade kanske men iden i #2 är mycket bättre.

Jag premenunerar redan på en kanintidning redan och jag är snål så skulle jag premenunera på en tidnings skulle den vara både billig och bra (vilket ä svårt i liten skala)

Blogg är mkt bättre vi har wordpress, min man hade forskat fram att dom är bäst fast vi betalar vad det nu heter så att vi har eget WWW (för tidigt på morgonen just nu) då vår heter [mortangard.com](http://mortangard.com/) (betalar man inte så heter den typ wordpress.mortangard eller så)

I alla fall på wordpress kan flera användare vara på samma blogg så tex artikelförfattare kan ha egna lösenord (om du litar på dom)

## Comment 6
Author: Rebornbabyn

#5 Vad heter kanintidningen du prenumererar på nu?

## Comment 7
Author: tlover

#6 "Koharen" det ingår om man är medlem i föreningen gotlandskanin
