(S) 2 superfina inneburar 120x59x56 nyskick!
Har köpt andra burar och säljer därför mina 2 jättefina innerburar som är inköpta på Teddytassen för ca 1 år sen och bara använda några månader av en rumsren kanin som gått på låda och aldrig kissat på golvet i dem (haft dem för samma kanin på två olika ställen). Det har legat matta som underlag i båda och kaninen har mest varit lös så burarna är mycket sparsamt använda.
Mått 120x59x56, båda har hopfällbara galler och öppningsbara luckor i taket, båda underdelarna är rejäla, 18 cm höga. Buren på bild är den ena och har mörkblå underdel med mörkblått galler som är gult på sidorna med röd taklucka. Bild på den andra buren kommer men den är exakt likadan förutom att den har vinröd underdel och helsvart galler.
Båda finns i Stockholm, Bagarmossen och kan hämtas from 24 September. Kan också transporteras till Nyköping och hämtas där. 400:- styck. Hör av er här i tråden eller maila på mammabu@mail.com.
Om man vill ha dem skickade går det att ordna men då tillkommer frakt, vet inte vad det kan tänkas kosta med tex DHL.
Har du bild på den vinröd/svarta?
Oj 3 jag har missat ditt inlägg, sorry! Lägger upp bild på den imorgon, en nin har bott i den till idag.
Kolla in denna tråden så länge, underredet är exakt likadant som mitt, samma färg och ser ut att vara exakt samma storlek, Man kan få vilket galler man vill till vilket underrede man vill för övrigt.
http://kanin.ifokus.se/discussions/4fe09ae788f472680901484a-soker-inne-bur-till-kanin
Måste också lägga till att det trots allt fanns ett par märken i botten på burarna såg jag när jag kollade dem noga. Det är också en miniflisa borta på plasten på det vinröda underredet, men det varken syns eller påverkar funktionen, fast jag vill ändå nämna det.
Bara för det sänker jag priset till 350:- 
#4 Lugnt
Jag har en sådan, fast jag har vinröd botten och svart galler. Dock är det en fördel att just sånna burar är större, vilket min kanin gillar. :)
Ja dom är rejäla och jättebra.
Finns klämmorna till buren kvar?
#11 ja, båda två. Och höhäck också antagligen nånstans i samma färg om jag inte slängt den. Gillar själv galler höhäckar bättre.
Åh, älskar första buren. Hade en sån förut till min gamla kanin. Minnen. Älskar den färgen. Har en blå med vitt galler nu.
Lycka till :)
Klara & Tinycee
Amen suck… hittade nu en spricka på ca 7 cm på ena kortsidan på den vinröda, ej upptill vid kanten och ej under så ska inte påverka funktionen. Men priset åker nu ner med en hundring till 250:-.
Men bra att jag hittar skavankerna innan någon köpt dem iaf.
Båda burarna sålda, tråden kan låsas.